MAT CZERWIENI

 

Czerwone usta to klasyk sezonu, jednak wiosną 2016 będą miały kilka odcieni. Królują pomadki matowe, lekko przygaszone, które wyglądają najlepiej zestawione z gładką skórą.  Do tego bardzo delikatny makijaż oczu i voilà. Idealny makijaż na co dzień.

FEERIA BARW NA POWIEKACH

 

Oczy mówią o nas naprawdę wiele. Wiosna lato 2016 upłyną pod znakiem mocnego, wyrazistego koloru. Aby uniknąć papuziego efektu, warto postawić na dwa zbliżone do siebie kolory, np. żółty i zielony. Można też sięgnąć po turkusową lub czerwoną kredkę (w tym przypadku powinna iść solo).

RZĘSY JAK PAJĄKI

 

Lata 60. powracają! Najmodniej wytuszowane rzęsy to rzęsy posklejane i z grubą warstwą tuszu. Mogą być też doklejone. Makijażyści na pokazach dzieli rzęsy modelek na trzy części, nakładając szczoteczką różne kolory tuszu – od tradycyjnej czerni po odcienie niebieskiego i maksymalnie podkręcili. Dla fanek stylu vintage jak znalazł.

SKÓRA MUŚNIĘTA SŁOŃCEM

Zobacz także:

 

Trend na lekko opaloną bronzerem skórę, z odrobiną rozświetlacza na kościach policzkowych oraz nad ustami nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli odpowiednio zblendujemy naturalny bronzer, nasza skóra będzie muśnięta słońcem przez cały sezon wiosna lato 2016. Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzać z ilością kosmetyków, w nadchodzącym sezonie modna jest przede wszystkim naturalność.

TOTALNE ROZŚWIETLENIE

 

Sprawia, że skóra wygląda całkiem sauté. Rozświetlamy ją stopniowo, zaczynając od przestrzeni tuż nad kośćmi policzkowymi, a na dołeczku tuż nad ustami kończąc. Rozświetlacz np. w sztyfcie można też dodać pomiędzy brwiami. Żeby uniknąć zbytniej bladości, dobieramy odpowiedni odcień różu. Sekret? Idealny odcień to taki, który masz naturalnie, gdy się czerwienisz.

Modne paznokcie wiosna 2016