Instytut Pantone nie zapomniał o miłośniczkach ciemnych barw. W nadchodzącym sezonie będą królowały brązy, zielenie i głębokie odcienie niebieskiego. Zobacz naszą galerię i powiedz nam, który kolor najbardziej przypadł Wam do gustu.

Trendy jesień 2019: brązowy

Sugar Almond odcieniem przypomina rozpływający się w ustach karmel. Świetnie sprawdzi się na płaszczach, botkach (na przykład kowbojkach) i innych dodatkach. Torebka w tym kolorze, założona do ciemnego stroju, rozweseli stylizację bez używania krzykliwych barw. Rocky Road to głęboki i ciemny odcień tego wdzięcznego koloru. Można przemycić go w postaci długich płaszczy lub miękkich swetrów, otulających nas w chłodniejsze dni.

Trendy jesień 2019: niebieski

Tutaj mamy szerszą paletę odcieni. Bluestone to najjaśniejszy z niebieskich barw zaproponowanych przez Pantone. Ma delikatną szarą poświatę, dlatego właśnie z nim będzie świetnie współgrać. Galaxy blue to ciemniejszy, głębszy odcień niebieskiego. Będzie łatwym kolorem do wprowadzenia do garderoby, ponieważ równie dobrze wygląda w towarzystwie ciemnych, jasnych i mocnych barw. Trzecim, najciemniejszym z niebieskich propozycji, jest evening blue. Jest to bardzo elegancki kolor. Wygląda jakby był połączeniem fioletowego z niebieskim, nie przypomina klasycznego granatowego i to czyni go szalenie ciekawym kolorem.

Trendy jesień 2019: zielony

Pierwszy kolor doskonale znamy z kuchni meksykańskiej, jego nazwa nie jest przpadkowa. Guacamole, bo o nim mowa to najbardziej soczysty z zielonych odcieni. Tuż obok mamy olive green, który jest odrobinę ciemniejszy. Podobnie jak poprzedni, nazwę zawdzięcza jedzeniu, którego kolor przypomina. Jeżeli te odcienie są za jasne, mamy do wyboru dwa zdecydowanie ciemniejsze. Eden to ciemny, leśny odcień zielonego. Będzie bardzo dobrze komponował się i podkreślał wszystkie jasne i odważne barwy.  Forest biome sprawdzi się dla miłośniczek najciemniejszych kolorów. Jest tak ciemny, że na pierwszy rzut oka można pomylić go z czernią.

Trendy jesień 2019: szary i biały

Jeżeli chodzi o jasne, ale stonowane kolory, instytut Pantone proponuje dwie możliwości, którymi będziemy mogli zastąpić nimi klasyczną biel. Vanilla Custard jest bardzo jasnym beżowym z bardzo delikatną nutą koloru różowego i białego. Gdy przyjrzymy mu się lepiej, znajdziemy podobieństwo do wanilii, obecnej w nazwie. Paloma to elegancki, jasny odcień szarego. Bardzo dobrze będzie wyglądał na marynarkach i koszulach.

Trendy jesień 2019: czerwony

Do palety ciemnych barw na nadchodzący sezon jesień 2019 zdecydowanie możemy zaliczyć ciemniejsze odcienie czerwieni: biking red i merlot, opisane w tym artykule.