Transpłciowy mężczyzna urodził dwójkę dzieci

Kayden Coleman to 34-letni transpłciowy mężczyzna, który doczekał się dwójki dzieci. Jego pierwsza córeczka Azelia ma obecnie 7 lat, natomiast Jurnee ma dopiero 10 miesięcy. Mężczyzna swoją przemianę rozpoczął w 2009 roku, ale zachował żeńskie organy rozrodcze. W 2013 roku przeszedł mastektomię i musiał chwilowo przestać przyjmować testosteron. Wkrótce okazało się, że mężczyzna jest w ciąży. W 2020 roku Kayden i jego partner Dominique dowiedzieli się, że Coleman jest w drugiej ciąży.  

Mężczyzna w rozmowie z portalem „Today” przyznał, że obie ciąże były bardzo wyczerpujące psychicznie. Coleman opowiedział, że był źle traktowany, odmawiano mu opieki, a niedoinformowani pracownicy medyczni proponowali mu dokonanie aborcji. 

Większość z nich pochodziła ze świata profesjonalistów medycznych. Było wiele pytań o moją tożsamość, wiele błędnych założeń związanych z płcią. Mówiono mi, że nie powinienem przebywać w miejscach, w których szukałem opieki, ponieważ były one uważane za miejsca dla kobiet. Proponowano mi aborcję absurdalną ilość razy - skomentował Kayden.

Transpłciowy mężczyzna mówi o traumie związanej z ciążą

W rozmowie z „Today” Colman opowiedział o traumie związanej z ciążą. Kayden przyznał, że cierpiał na depresję poporodową i miał „bardzo realne myśli samobójcze”. Mężczyzna powiedział, że trudno było mu czerpać radość z drugiej ciąży.

Kiedy dowiedziałem się, że znowu jestem w ciąży, pierwszą rzeczą, którą sobie pomyślałem, było to, że nie chcę znowu przechodzić przez takie sytuacje - powiedział.

Kayden dodał, że większość ludzi zakładało, że jego powiększony brzuch to efekt złej wagi.. Mężczyzna przyznał, że omijało go przez to wiele przywilejów związanych z ciążą, jednak ostatecznie niewiedza otoczenia była dla niego bardziej komfortowa psychicznie. 

Nie musiałem chodzić w strachu, martwiąc się, że ludzie będą zachowywać się agresywnie. Myśleli, że mam brzuch piwny - przyznał mężczyzna. 

Teraz Kayden Coleman edukuje innych i prowadzi warsztaty na temat bycia osobą transpłciową oraz w ciąży. Ma nadzieję, że społeczeństwo zacznie w końcu oddzielać reprodukcję i rodzicielstwo od tożsamości płciowej.