Transmutacja astrologiczna: co to jest? 

Transmutacja astrologiczna polega na nieustannym samodoskonaleniu i dążeniu do tego, aby stać się lepszym człowiekiem, zaś kluczem do tego, jak to osiągnąć jest horoskop urodzeniowy. To właśnie w kosmogramie zawarta jest odpowiedź dotycząca tego, jak być najlepszą wersją samej siebie, odnaleźć swój potencjał i zrealizować swoje zadanie na ziemi.

Samo pojęcie transmutacji zostało zaczerpnięte z alchemii. W tym obszarze zjawisko to definiowane jest jako proces przekształcenia pewnej materii w inną. Najbardziej znane są próby przemiany ołowiu w metale szlachetnie. Alchemicy w szczególności chcieli transmutować je w złoto. Dążyli oni do tego, aby stworzyć kamień filozoficzny – miała to być pewna mistyczna substancja, której celem była przemiana materii w złoto bądź srebro. Wiązało się to z teorią, że w ten sposób zyskują formę ostateczną i stają się uszlachetnione. Przechodzą ze stanu niedoskonałości do duchowej perfekcji – a ta była równoznaczna z przemianą w cenniejszy kruszec. Podobna zasada rządzi transmutacją astrologiczną, w której chodzi o to, aby udoskonalić swoje życie i rozwinąć się duchowo. 

Słowo transmutacja, czyli przekształcenie czegoś, w coś innego (w zamyśle lepszego) pochodzi z od łacińskiego słowa transmutatio. Przedrostek trans oznacza tu poza, z tamtej strony. Zaś drugi człon mutation – to mutować, zmieniać

Zobacz również: 

Jak wykorzystać transmutację astrologiczną?

Transmutacja astrologiczna jest określana jako cały zespół przemian, które mają wywołać duchowe odrodzenie. Poprzez analizę horoskopu urodzeniowego możesz dowiedzieć się wiele o sobie: 

 • poznasz głęboko skrywane emocje 
 • zobaczysz, jak prezentujesz się światu 
 • odkryjesz, co widzą w tobie inni ludzie 
 • zrozumiesz, co jest twoim życiowym przeznaczeniem 
 • zyskasz wiedzę na temat tego, jaka jest twoja wrażliwość 
 • poznasz, co jest twoją życiową ambicją 
 • będziesz wiedzieć, czego szukasz w kontaktach z innymi ludźmi 
 • uświadomisz sobie, jakie są twoje słabe strony 
 • odnajdziesz, co wywołuje w tobie uczucie szczęścia
 • porównasz, co jest ważniejsze: sfera ducha czy materii
 • poznasz, jakie wartości budują twoją tożsamość 

Wszystkie te informacje zawarte są w twoim indywidualnym wykresie urodzeniowym. Aby zyskać jak najwięcej informacji o pozycji planet oraz znakach zodiaku, możesz skorzystać z kalkulatorów astrologicznych dostępnych w internecie. Bardziej szczegółowy odczyt da ci pogłębiona analiza stworzona na wizycie u profesjonalnego astrologa

Zobacz także:

W horoskopie urodzeniowym, który w symbolicznym znaczeniu jest mapą twojego życia, odczytasz informacje na temat: 

Kiedy już dowiesz się, jak wyglądało niebo w czasie, gdy przyszłaś na świat i poznasz zależność między tym, co dzieje się w kosmosie, a twoim życiem, będziesz mogła lepiej określić swoją ścieżkę rozwoju. W kosmogramie ukryta jest najlepsza wersja ciebie oraz wskazówki, które podpowiedzą ci, jak do niej dojść. Kiedy wsłuchasz się w to, co mówią gwiazdy, będziesz w stanie zaakceptować życiowe problemy i nauczysz się wyciągać z nich lekcje. Wszystko to pomoże ci w osiągnięciu stanu harmonii. 

Przeczytaj także: 

Transmutacja astrologiczna: zapis przeznaczenia w kosmicznej przestrzeni 

Transmutacja astrologiczna to oddziaływanie kosmicznych energii. To, co dzieje się na niebie, ma bezpośrednie przełożenie w tym, jak wygląda życie na ziemi. Aspekty, które tworzą planety, ich tranzyty i oddziaływanie względem siebie oraz zjawiska retrogradacji potrafią doprowadzić do wielkich i gwałtownych zmian bądź wprowadzić cię w stan spokoju. 

Transmutacja astrologiczna ma więc też bezpośredni związek z tym, co aktualnie dzieje się na niebie. Z układu gwiazd i planet oraz aktualnych zjawisk astrologicznych możesz odczytać to, jakie wydarzenia się zbliżają. Czy nastąpi czas przełomu, czy kosmos szykuje dla ciebie próbę? Wszystko to ma sprawić, że zyskasz większą samoświadomość. Dzięki analizie mapy nieba możesz podjąć działania, dzięki którym poprawisz swoje życie i będziesz dążyć do tego, by przejść ze stanu niedoskonałości do duchowego oświecenia. Transmutację astrologiczną można również określić jako transmutacja człowieka, ponieważ skłania do autorefleksji i jest narzędziem poznania. Pomaga wsłuchać się w intuicję i lepiej zrozumieć siebie za pomocą odczytu pozycji gwiazd, planet i innych ciał niebieskich.