Trądzik u dorosłych

Niestety po 30. roku życia największym problemem skórnym części kobiet wcale nie są pierwsze zmarszczki. Nawet panie, które jako nastolatki szczyciły się zdrową cerą, mogą nagle zacząć zmagać się z trądzikiem. Niestety w ich przypadku niedoskonałości mają zazwyczaj dużo poważniejszą formę. Mowa o bolesnych i głęboko umiejscowionych stanach zapalnych, dlatego trądzik u dorosłych jest trudniejszy w leczeniu. Jakie są jego przyczyny?

Zobacz też: Jak pozbyć się wągrów? Najlepsze kosmetyki i zabiegi na rozszerzone pory

Trądzik – przyczyny

Trądzik u dorosłych jest wywoływany przez kilka czynników, w tym przede wszystkim predyspozycje genetyczne, dietę, stres oraz zaburzenia hormonalne. W przypadku tych ostatnich winne są na przykład wahania poziomu testosteronu. Wypryski trzeba więc traktować jak komunikat od organizmu, że coś jest nie tak. Według tradycyjnej chińskiej medycyny trądzik sygnalizuje obecność “wilgotnego ciepła” wewnątrz organizmu, co może wynikać na przykład z życia w stresie.

Jeśli trądzik u dorosłych towarzyszy ci już od dłuższego czasu, zdecydowanie powinnaś umówić się na wizytę dermatologa. Oprócz tego warto też znać kilka zasad, które wspomogą cię w walce ze stanami zapalnymi.

Trądzik – jak sobie z nim poradzić? W naszej galerii znajdziesz kluczowe porady od dermatologa, zielarza i akupunkturzysty→