Trądzik - peeling enzymatyczny

Trądzik zwalczany może być m.in. poprzez peeling enzymatyczny. Oczywiście trzeba pamiętać, aby był on robiony regularnie i z pewnością nie za często, ponieważ może przynieść to odwrotny od oczekiwanego skutku. Raz w tygodniu to idealna częstotliwość. Maksymalnie można wykonać zabieg dwa razy w ciągu 7 dni. Ten rodzaj peelingu w przypadku skóry problematycznej jest zdecydowanie bardziej polecany niż tradycyjne peelingi gruboziarniste. W tym przypadku niepotrzebne jest dodatkowe pocieranie skóry. Preparat sam powinien wpłynąć na złuszczenie się zbędnego naskórka, rozpuszczając go. Taki preparat bez problemu kupisz w drogerii. Możesz także skusić się na domową wersję, którą szybko przygotujesz poprzez połączenie:

  • 0,5 łyżeczki soku z cytryny,
  • 1 łyżeczki sody,
  • 4 łyżeczek miodu.

Trądzik - nawilżanie kluczem do sukcesu

Wielu osobom wydawać się może, że trądzik lub inne, podobne zmiany skórne powstają na skutek zbyt tłustej cery. Wynika to przede wszystkim z faktu, że najczęściej osobom tym faktycznie cera zbyt mocno się świeci. Panie dodatkowo zauważają, że przez to źle utrzymuje im się makijaż i jest zdecydowanie mniej trwały. Otóż, warto poznać proces prawidłowego funkcjonowania skóry naszej twarzy, aby zrozumieć jej mechanizmy obronne. Skóra tłusta, na którą silnie działamy wysuszającymi kosmetykami broni się, wydzielając jeszcze więcej sebum. Wówczas tworzy się tzw. błędne koło. W celu przerwania go wystarczy zacząć odpowiednio nawilżać cerę trądzikową. Najlepiej bardzo łagodnymi, naturalnymi kosmetykami, nadającymi cerze matowy odcień. Należy wykonywać to 2 razy dziennie. Zarówno po przebudzeniu się, jak i przed położeniem się do łóżka.

Trądzik - zbawienne tonizowanie

Osoby zmagające się z trądzikiem, które nie lubią oglądać swojej błyszczącej skóry twarzy mają tendencję do przemywania jej pod bieżącą wodą. Otóż każdorazowe mycie buzi zmienia PH naszej skóry. Co więcej, jeśli ktoś używa do tego celu mydła wówczas podwójnie wysusza tę skórę. Warto zatem zmienić ten nawyk na tonizowanie twarzy. Odpowiednio dobrany tonik będzie wpływał na normalizowanie wyżej wspominanego PH. Trzeba również zwrócić szczególną uwagę, aby tonik nie miał w składzie alkoholu. W domowych warunkach taki preparat możesz wykonać poprzez zalanie kilku listków bazylii odrobiną wrzącej  wody. Preparatem tym za pomocą wacika kosmetycznego bez obaw możesz przemywać twarz.

Trądzik to wróg zapychających kosmetyków

Trądzik nie lubi nadmiaru kosmetyków na twarzy. Jeśli masz problemy ze skórą na twarzy unikaj mocnych, tzw. ciężkich podkładów i dużej ilości pudru. Poskutkują one zapchanymi porami i zwiększeniem się stanów zapalnych.  W takiej sytuacji najlepiej stosować kosmetyki apteczne o lekkiej konsystencji. Świetnym rozwiązaniem są dostępne na rynku delikatnie koloryzujące kremy, zamienniki fluidów - radzi kosmetolog Aleksandra Młot z Dermhouse

 

Trądzik - domowe maseczki łagodzące zmiany skórne

Z trądzikiem poza specjalistycznymi kosmetykami można walczyć domowymi sposobami, przygotowując różnego rodzaju maseczki. Jedną z najprostszych jest stosowanie jaja kurzego. Wystarczy oddzielić żółtko od białka i ubić. Następnie nakładać oddzielnie w odstępach czasowych. Regularnie stosowane jajko powinno wpłynąć na poprawę kolorytu skóry, która często ma różnego rodzaju przebarwienia u osób z trądzikiem.