Tomasz Sekielski nagrywa 2. część “Nie mów nikomu”: jak brzmi tytuł? 

Już niedługo światło dzienne ujrzy kontynuacja dokumentu na temat pedofilii w polskim Kościele. Tym samym Tomasz Sekielski dotrzymał obietnicy, którą złożył jeszcze w maju. Przypomnijmy, że zaraz po premierze Nie mów nikomu dziennikarz zapewniał, że czuje się zobowiązany, aby zrealizować drugą część filmu. Tłumaczył wtedy, że w jednej produkcji nie dało się opowiedzieć historii wszystkich osób, które poznał. Podkreślał, że każda z nich zasługuje na to, aby w końcu wybrzmieć. Stanie się to już niedługo.

Podczas relacji na żywo na swoim profilu na Facebooku dziennikarz ujawnił kilka szczegółów na temat kolejnego filmu. Najwięcej emocji wśród oglądających wzbudził tytuł. Sekielski długo trzymał wszystkich w niepewności zanim zdradził, że brzmi on Zabawa w chowanego. Trzeba przyznać, że jest zdecydowanie bardziej niepokojący i mroczny niż w wypadku pierwszej części. To nie przypadek – dziennikarz powiedział, że to co w nim zobaczymy może być jeszcze bardziej szokujące. 

Tomasz Sekielski nagrywa 2. część “Nie mów nikomu”: kiedy premiera?

Chociaż Sekielski nie zabrał jeszcze wszystkich potrzebnych środków, premiera Zabawy w chowanego odbędzie się już jesienią. Najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie. Tak jak w przypadku pierwszego filmu jedynym źródłem finansowania staną się pieniądze zebrane na serwisie Patronite.pl. Dokument Nie mów nikomu kosztował 450 tys. zł. Spodziewamy się, że tym razem ta kwota będzie znacznie wyższa. Jak możemy przeczytać na portalu – od ubiegłego roku koszty związane z produkcją filmów znacznie wzrosły. 

Z transmisji dowiedzieliśmy się też trochę o historii, która zostanie opowiedziana w nowym filmie. Tym razem autor skupi się na jednym czarnym charakterze, o którym opowie wiele ofiar. Upublicznione zostaną nagrania, na których ujrzymy jednego z aktualnie urzędujących biskupów. Dziennikarz zaznaczył, że opowieści pokrzywdzonych są “wstrząsające”. 

Sekielski podkreśla, że celem jego działań nie jest doprowadzenie do linczu czy publicznego wyprowadzania księży w kajdankach. Jego zdaniem najważniejsze jest, aby rządzący zaczęli przykładać większą wagę do problemu. Niestety jak na razie wymiar sprawiedliwości traktuje pedofili w Kościele ulgowo. Sprawy są badane zbyt powierzchownie, a wyżsi hierarchowie wydają się być nietykalni.  

Czy czekacie już na kolejna część Nie mów nikomu? Jak podoba wam się tytuł Zabawa w chowanego