Tomasz Kot zagra z Helen Hunt w serialu BBC

Dzięki roli w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, Tomasz Kot zwrócił na siebie uwagę zagranicznych mediów i producentów. Podobnie jak Joanna Kulig, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu Filmowego El Gouna w Egipcie, znalazła się na liście oscarowych typów magazynu the "Playlist", a także na okładce najnowszego numeru francuskiego "Elle". I choć aktor nie wzbudził na świecie takiej sensacji jak jego filmowa partnerka, z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony producentów. Po sukcesie "Zimnej wojny" w Cannes pojawiły się nawet spekulacje, że Tomasz Kot miałby zagrać nowego Jamesa Bonda - a przynajmniej taki pomysł miał reżyser 25-tej ekranizacji przygód Agenta 007, Danny Boyle. Do współpracy ostatecznie nie doszło, ale na tym filmowe propozycje dla polskiego aktora się nie kończą.

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zagranicznym serialu z Helen Hunt

 "World on fire" ("Świat w ogniu") to nowa produkcja BBC o II wojnie światowej. Serial opowiada historie zwykłych ludzi z Anglii, Polski, Niemiec, Francji i USA na tle wydarzeń z pierwszego roku trwania działań zbrojnych. Twórcom produkcji zależało na tym, by pokazać przede wszystkim jak dramatycznie ich losy zostały naznaczone przez wojnę.Wiadomo już, że część akcji będzie się rozgrywać w okupowanej Warszawie. Tutaj też zaczyna się cała historia:

- "World on fire" opowiada ludzkie historie na tle wielkich wydarzeń historycznych. Zaczyna od historii Harry'ego, angielskiego tłumacza w Warszawie i jego polskiej kochanki Kasi, po Lois, dziewczynę, która czeka na niego w domu - mówi Peter Bowker, twórca serialu.

Tomasz Kot w "World on fire": kogo jeszcze zobaczymy?

W serialu zobaczymy przede wszystkim nagrodzoną Oscarem Helen Hunt oraz Lesley Manville (nominowaną do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Nić widmo"). Tomasz Kot to nie jedyny Polak w obsadzie "World on fire". W serialu zobaczymy również Zofię Wichłacz, która zwróciła na siebie uwagę rolami w filmach "Miasto 44" czy "Amok". Poza tym, w "World on fire" zagrają też wschodzące gwiazdy brytyjskiej kinematografii Jonah Hauer-King i Julia Brown, a także Brian J. Smith, Bruno Alexander, Johannes Zeiler i Eugénie Derouand. Twórcą serialu jest Peter Bowker, znany z popularnej brytyjskiej produkcji "Blackpool".

Zdjęcia rozpoczynają się jeszcze w tym tygodniu w Pradze. Serial będzie również kręcony w Manchesterze, Londynie, Paryżu i Berlinie. Będzie miał siedem godzinnych odcinków.