Tom Hanks i jego żona mają koronawirusa

Aktor poinformował o tym, że on i jego żona są zarażeni koronawirusem. O wyniku testu poinformowała w swoich mediach społecznościowych, gdzie opisał też symptomy choroby, które są bliźniaczo podobne do grypy.

"Rita i ja jesteśmy w Australii. Poczuliśmy się zmęczeni, było nam zimno, mieliśmy jakieś bóle. (...) Aby dochować wszelkich standardów obecnych na świecie, zostaliśmy przebadani na obecność koronawirusa. Wynik testów okazał się pozytywny" - poinformował aktor.

Uspokoił jednak, źe ich stan jest dobry, przebywają pod dobrą opieką lekarską i przechodzą niezbędna izolację. Będę informować na bieżąco o swoim stanie zdrowia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on Mar 11, 2020 at 6:08pm PDT

Aktor przebywa obecnie w Australii, gdzie miały odbywać się zdjęcia do nowej produkcji, w której Hanks gra jedną z głównych ról. Wytwórnia Warner Bros rozpoczęła niezbędną procedurę:

"Ściśle współpracujemy z australijskimi służbami medycznymi, aby zidentyfikować każdego, kto mógł być w bliskim otoczeniu aktora. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem" - informuje Warner Bros.

Jego syn, Chet Hanks, martwi się o rodziców, ale zachowuje zdrowy rozsądek i nie popada w panikę. Tom Hanks cierpi na cukrzycę, która stawia go w grupie podwyższonego ryzyka przy zarażeniu koronawirusem. 

"Nawet się tym nie przejmują. Nie martwią się, ale naturalnie stosują konieczne środki zapobiegawcze" - zdradził na Instagramie