Tokio 2020: mamy srebrny medal w żeglarstwie

Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec wywalczyły srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w żeglarskiej klasie 470. Na podium stanęły Brytyjki, zaś brąz powędrował do Francuzek, które Polki wyprzedziły dosłownie na ostatnich metrach.

Od samego początku wyścig był niezwykle zacięty. Polki swój wyścig rozpoczęły spokojnie. Już od pierwszego okrążenia trzymały się czołówki. Był moment, kiedy nawet prowadziły, później były na trzeciej i czwartej pozycji. Na pierwszym znaku zajmowały nawet siódmą pozycję.

Na drugim znaku Ogar-Hill i Skrzypulec awansowały na piąte miejsce. Ich przewaga nad Słowenkami i Francuzkami rosła. Dosłownie na ostatnich metrach Polki wyprzedziły Francuzki i zdobyły srebrny medal.

Warto dodać, że Polki walczyły naprawdę w trudnych warunkach. W cieniu temperatura wynosiła 40 stopni, to jest więcej niż w rozgrzanym Tokio. Mimo takich warunków, nasze zawodniczki nie traciły koncentracji i teraz mogą świętować swój sukces.

Zbieramy owoce ciężkiej pracy. Trenuje się trzy godziny dziennie na wodzie. To jest bardzo intensywne i mądre pływanie. Poza tym ciągle robimy dokładne odprawy, analizujemy elementy taktyczne i techniczne, oglądamy nagrania z treningów. To ciężka, wszechstronna praca - mówił trener Zdzisław Staniuk.

 

 

 

Zobacz także: