Dlaczego włosy wypadają?

Problem wypadania włosów może dotknąć nas w każdym wieku i niezależnie od płci. Choroby, stres, przemrożenie, zła dieta i oczywiście geny, sprzyjają temu zjawisku. Przypadłość ta nie jest łatwa do opanowania, gdyż proces wzrostu włosa zaczyna się w skórze. Kosmyk formuje się w mieszku włosowym, który ma postać wąskiej rurki w skórze, na dnie której znajdują się nerwy i naczynia krwionośne. Dzięki nim, możliwy jest proces mnożenia się komórek włosa, dlatego jeśli ta „kolebka” zostanie uszkodzona, czy osłabiona – włos wypada i w jego miejscu nie wyrasta kolejny. Z pomocą przychodzi nowy zabieg DR CYJ, który hamuje wypadanie włosów, działając "od wewnątrz".

Peptydowa terapia włosów: jak to działa?

Wiemy już, że aby wpłynąć na porost włosów musimy zadziałać u jego podstaw (dosłownie). Maski i szampony pielęgnują ich martwą część, co oczywiście sprawia, że są one bardziej sprężyste i mocne. Ale problem wypadania włosów potrzebuje specjalistycznego podejścia. Peptydowa terapia włosów Hair Filler to innowacyjna kuracja, która dostarcza cebulkom włosa niezbędnych do stymulacji wzrostu składników.

- 7 peptydów i kwas hialuronowy, dodatkowo połączony w autorskiej technologii Sustained Release Technology, sprawia, że preparat powoli uwalnia się w skórze jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu. Opatentowana technologia powolnego uwalniania substancji, po raz pierwszy pojawiła się w produkcie DR.CYJ Hair Filler, dedykowanemu włosom – zapewnia Katarzyna Ptasznik, dyrektor AntiAging Institute.

Peptydowa terapia włosów: dla kogo?

Peptydowa terapia DR CYJ jest przeznaczona dla każdego, kto chce pozbyć się kompleksów, spowodowanych wypadaniem włosów. Zabieg sprawdzi się zarówno u Panów, którym hormony przerzedzają fryzurę nawet przed 30 rokiem życia, jak i Pań które pragną dodać włosom objętości. Mimo iż jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, wstrzymać się z nim powinny kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby skóry, cukrzycę, oraz choroby autoimmunologiczne. Przed wykonaniem zabiegu zostanie przeprowadzony dokładny wywiad, dzięki któremu zyskamy pewność, że terapia nam nie zaszkodzi.

Peptydowa terapia włosów: jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Filler polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy, a dokładnie w powierzchniowe jej warstwy. Dzięki skoncentrowanej formule i technologii przedłużonego uwalniania peptydów,  lekarz podaje niewielką ilość preparatu i wykonuje mniej wkłuć, niż w przypadku tradycyjnej mezoterapii skóry głowy. Całość trwa około 20 minut i jest na tyle delikatna, że nie wymaga nawet znieczulenia. Oprócz tego, od razu po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych zajęć, a jedynym zaleceniem jest wstrzymanie się od mycia głowy przez kolejną dobę.

Efekty peptydowej terapii włosów

Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie skóry głowy i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów. Włosy stają się mocniejsze i odzyskują blask. Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie, z uwagi na technologię powolnego uwalniania peptydów. Efekt jest widoczny przez rok. Po tym okresie terapię należy powtórzyć.