To ostatni Superksiężyc w tym roku! Kiedy wypada?

W sierpniu czeka nas ostatni Superksiężyc tego roku. Ta sierpniowa faza to Księżyc Zielonej Kukurydzy lub inaczej nazywany - Zbożowy (nazwa pochodzi z kalendarza rolników i rozpoczyna sezon żniw). To czas ważnych decyzji, które zakończy czas wahań i wątpliwości. To siła starcia dwóch silnych i niezwykle niezależnych znaków – Lwa i Wodnika, który to panuje nad Księżycem. Pełnia w Wodniku nastąpi 12 sierpnia, czego efektem będzie wyjątkowe zjawisko – ostatni w tym roku Superksiężyc. Co przyniesie?

Getty Images

Kiedy i o której godzinie oglądać Pełnię Zielonej Kukurydzy? Skąd nazwa?

Pełnia Zielonej Kukurydzy będzie widoczna 12 sierpnia (piątek), dokładnie o godzinie 03:36 nad ranem. Czy wiesz skąd zjawisko wzięło swoją nazwę? Wywodzi się nie od koloru nieba w czasie pełni (nie, nie będzie ono zielone!), ale od rdzennych mieszkańców Ameryki, którzy dawniej nadali Pełni taką nazwę, ponieważ Księżyc pojawiał się na niebie, gdy ich kukurydza była już prawie gotowa do zbiorów. Inne nazwy sierpniowej pełni to Pełnia Księżyca Jesiotrów, ponieważ jesiotry były wyjątkowo łatwą zdobyczą podczas tego zjawiska.

Źródło nomenklatury sierpniowej pełni księżyca wskazuje na to, jak duże znaczenie i wpływ miała na nasze życie od pokoleń. Co przyniesie Pełnia Zielonej Kukurydzy 2022 r.?

To czas poważnych decyzji. Jeśli od dłuższego czasu masz wątpliwości lub wahasz się, nad kierunkiem twoich działań - czas sierpniowej pełni to faza, gdy twoja intuicja powinna przejąć władzę. Jedno jest pewne - po swojej stronie masz najsilniejsze i najbardziej niezależne znaki zodiaku Lwa i Wodnika. One gwarantują ci poczucie przejęcia kontroli i ujawnią twoją potrzebę wolności. To okres, w którym warto postawić na samorealizację, rozwój, daleką podróż (może nawet samotną), a także zmianę pracy. To czas połowu i zbiorów plonu twojej ciężkiej pracy i cierpliwości.