Kiedy planować ślub i wesele? Wokół tej uroczystości urosło wiele przeróżnych przesądów. Zaczynając od miesiąca, powinien to być ten z literką "r" w nazwie, pozostałe są zaś mocno odradzane. Jeśli chodzi o dzień tygodnia, nie powinno się organizować ślubów w piątki, a także w czasie Postu, Adwentu czy też 1 kwietnia. Jak więc znaleźć odpowiednią datę? Kalendarz księżycowy przynosi nam podpowiedź. To najlepsze dni na ślub i wesele. Gwarantują szczęście w małżeństwie i pomyślność. Przeczytaj, jak wyznaczyć idealną datę ślubu.

Kiedy wypadają najlepsze dni na ślub i wesele?

Każdy z nas dobrze wie, że najlepszym dniem tygodnia na ślub jest sobota. Małżeństwo zawarte w tym dniu to idealny początek pięknego weekendu. Poza oczywistymi względami, takimi jak czas na zabawę do białego rana, niesie też pozytywne wibracje. Ważne jest także to, jaka panuje wtedy faza Księżyca, która może sprzyjać lub szkodzić związkowi. 

Według specjalistów najlepsze dni na ślub i wesele to pierwszy lub drugi dzień po pełni Księżyca. Niektórzy zalecają także sam okres pełni, lecz ta faza może przynosić więcej stresu, nerwów, nieporozumień, a nawet zdrady. Okres po pełni Księżyca przynosi więcej spokoju, wyciszenia i harmonii. Ślub po pełni Księżyca uważany jest za dobrą wróżbę na przyszłość, dlatego warto sprawdzić kalendarz księżycowy na okres, w którym chcemy urządzić wesele.

Zobacz też:

Ta faza Księżyca gwarantuje szczęście w małżeństwie i pomyślność

Okres zaraz po pełni Księżyca uważa się za najlepszy czas na śluby i wesela. Specjaliści od kalendarza księżycowego wskazują, że ta faza Księżyca niesie ze sobą najwięcej zalet. Należą do nich m.in.:

  • szczęśliwe życie rodzinne Młodej Pary,
  • spełnianie weselnych życzeń,
  • wierność i szczerość małżonków,
  • szczęście w małżeństwie i pomyślność,
  • wydobycie prawdziwych emocji, bez presji i stresu,
  • świadome przeżywanie ważnych chwil,
  • doskonały czas na nowe początki i pożegnanie przeszłości.

Natomiast według znawców księżycowych wpływów nie jest polecane organizowanie ślubu i wesela w okresie nowiu Księżyca. Podobno uroczystości odbywające się w tym dniu są związane z niepomyślną wróżbą dla nowożeńców i niosą małe szanse na powodzenie małżeństwa.

Sprawdź także:

Zobacz także: