Praca to twoje życie i drugi dom? Czy wiesz, że nie w każdy dzień tygodnia opłaca się pracować? Przesąd głosi, że ta data to najbardziej pechowy dzień na pracę. Cokolwiek zrobisz, może odwrócić się przeciwko tobie. Wiemy, jak uniknąć nieszczęścia, ale i tak najlepszy sposób to przeznaczyć ten czas na odpoczynek i kontakty towarzyskie. Sprawdź, kiedy prawie nie da się uniknąć pecha.

Jaki jest najbardziej pechowy dzień na pracę?

Na wszystko w życiu trzeba sobie zapracować. Czy jednak musisz codziennie zmagać się z obowiązkami? Tradycyjnie w naszym kalendarzu sobota i niedziela to wolne dni wolne od pracy, ale jednak wiele osób musi w weekend również stawiać się w firmie. Ludowy przesąd głosi, że praca w niedzielę przynosi pecha. Bardziej obrazowo ujmuje to powiedzonko "niedzielna praca w g... się obraca". Brzmi żartobliwie, ale jest w tym wiele prawdy. Nie chodzi tylko o osoby pracujące w zawodzie w niedziele, ale także o wykonywanie domowych obowiązków. Zalecane jest przekładanie każdej możliwej pracy na inne dni, inaczej "robota" zagrożona jest obróceniem się losu przeciwko nam. Pranie, sprzątanie czy działania w ogrodzie i polu są surowo zakazane. Los może zesłać na nas pecha – psujące się sprzęty, awarie, dziwne przypadki – to tylko niektóre z "kar" od niebios. Niektórzy w tym dniu nie wynoszą nawet śmieci. Zakaz ten ma podłoże religijne i odnosi się też do konieczności wypoczynku po trudach tygodnia. 

Zobacz też:

Jak odgonić pecha, jeśli musisz pracować w ten dzień?

Okazuje się, że nie każda praca w niedzielę zsyła na nas pecha. Są pewne wyjątki, które sprawiają, że odpędzamy zły los i możemy spokojnie pracować lub wykonywać swoje obowiązki z domu. Pechowy dzień na pracę nie obejmuje działań takich jak:

  1. Zawody służące ludziom, np. lekarze, pielęgniarki, policjanci, wojskowi, strażacy, ratownicy.
  2. Praca konieczna dla utrzymania gospodarstwa, np. obrządki wśród zwierząt i pilne prace rolnicze.
  3. Każda sprawa pilna, nagła, związana ze zdrowiem i życiem.

Wszystkie inne sprawy, które chcemy wykonywać w niedzielę, ale nie chcemy ściągnąć na siebie pecha, radzimy odłożyć na inny dzień. Gdy jednak potrzebujesz odgonić pecha, warto wykonać afirmację z prośbą do losu o przebłaganie, zastosować rytuał z pieprzem, solą lub gromnicą

Sprawdź także:

 

Zobacz także: