Polska to piękny kraj i chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać. A czy słyszeliście o przepięknym miejscu, leżącym na pograniczu Mazowsza i Podlasia - Węgrowie? O jego szczególnych urokach mówią dwie niesamowicie zdolne i utalentowane kobiety: mistrzyni Europy w siatkówce Mariola Zenik oraz Nela Zawadzka, finalistka programu „The Voice Kids”.

Mariola Zenik: „To dla mnie najcudowniejsze miejsce na ziemi”

Mariola Zenik to jedna z reprezentantek Polski w piłce siatkowej, zawodniczka mistrzowskiej kobiecej drużyny „Złotek”. W 2005 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Po dwudziestu latach kariery sportowej nasza duma narodowa postanowiła oddać się macierzyństwu. Dzisiaj o swoim życiu mówi:

Gdy zakończyłam karierę wróciłam do swojego ukochanego rodzinnego Węgrowa. Jest to dla mnie najcudowniejsze miejsce na ziemi.

Jak przyznaje, sport jest wciąż dla niej ważny, a mieszkając w takim regionie Polski, czuje niesamowitą harmonię z przyrodą.

O atrakcjach Węgrowa, leżącego na pograniczu Mazowsza i Podlasia mówi w specjalnym wideo:

Nela Zawadzka: „Piękniejszego miejsca nie mogłam sobie wymarzyć”

Nela Zawadzka jest finalistką pierwszej edycji programu „The Voice Kids”, a także laureatką wielu konkursów i festiwali o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Scena to jej pasja i żywioł. Kontakt z publicznością ceni sobie najbardziej. Pewnie dlatego na poważnie zaczęła myśleć o aktorstwie. Nelę Zawadzką możemy oglądać zarówno na scenie, jak i w programach TVP ABC.

Do historii programu „The Voice Kids” przejdzie wykonanie Neli piosenki Małgorzaty Ostrowskiej „Meluzyna”, które bije rekordy popularności na You Tubie i obecnie przekroczyło 18 milionów wyświetleń. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz usłyszymy silny głos i niezwykły talent Neli na wielu scenach.

Tymczasem zdolności aktorskie Neli możecie zobaczyć w filmiku, w którym Nela oprowadza nas po atrakcjach Węgrowa. Musimy przyznać, że młoda gwiazda naprawdę ma talent:

Zarówno Mariola jak i Nela zostały ambasadorkami serka Almette. Kto jak nie one potrafią docenić miejsce i smak serka, który od lat jest produkowany właśnie w Węgrowie, miejscu z prawdziwą historią i wspaniałymi zabytkami. Nie bez powodu Węgrów nazwany jest Perłą Baroku. Miejscowość słynie bowiem z barokowych kościołów i klasztorów, przy których budowie pracowali najwybitniejsi europejscy artyści tej epoki. Dodatkowo na turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlakach: spływy kajakowe niezwykle malowniczą rzeką Liwiec, jazda konna, kąpieliska i pyszna kuchnia regionalna.

Nie bez powodu czyste i zielone tereny na pograniczu Mazowsza i Podlasia to doskonałe miejsce do hodowli krów, z mleka których powstają serki Almette. W dzisiejszych czasach, kiedy nasze miasta spowija smog, jak najczęściej uciekamy do miejsc, gdzie rządzi natura. Czystość takich miejsc najlepiej wyczuwają zwierzęta, dlatego nie dziwi nas, że to właśnie w tym regionie bytują bobry, w czystych wodach pływają ryby, na łąkach rosną zioła, a śpiew ptaków jest najmilszą dla serca muzyką. 

Nas nie trzeba już bardziej namawiać do odwiedzenia Węgrowa i spróbowania serka Almette, który pochodzi z jego serca.

Fot. materiały prasowe