Ten znak jest gorszy niż piątek 13-go

Jeśli myślisz, że piątek 13-go jest najbardziej pechowym omenem w roku, to jesteś w błędzie. Oczywiście, niezaprzeczalnie jest on pechowy, a to przekonanie ma wielowiekową tradycję. Natomiast na nasze szczęście możemy łatwo sprawdzić w kalendarzu, kiedy wypada ten dzień i odpowiednio się przygotować. Pomocne będą wszelkiego rodzaju podręczne i szybkie rytuały na odgonienie pecha. W ten dzień najskuteczniejsze będą:

  • przepluwanie przez lewe ramię,
  • oduroczenie słowami: na psa uroki,
  • odpukanie w niemalowane.

Musisz jednak mieć świadomość, że najniebezpieczniejsze omeny są te niespodziewane, na które nie możesz się odpowiednio przygotować ani zabezpieczyć. Tak właśnie jest w przypadku tego ludowego przesądu, który swój początek ma jeszcze w czasach starożytnego Rzymu. Jak mówi stare polskie przysłowie: Sowa na dachu kwili, umrzeć komuś po chwili. Zobaczenie lub usłyszenie sowy po zmroku jest przepowiednią wielkich nieszczęść, pecha, smutku i samotności. Przekonanie to wynika z faktu, że sowa jako zwierze nocne ma styczność z siłami nieczystymi oraz złą energią i jest ich nośnikiem.

To cię z pewnością zainspiruje: 

Dlaczego piątek 13- jest pechowy?

Piątek 13-go jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej pechowych dni. Wszystko za sprawą negatywnych wibracji liczby 13. Trzynastka uważana jest za liczbę pechową, ponieważ postrzegana jest jako przeciwieństwo doskonałej i szczęśliwej 12. Mamy 12 miesięcy, 12 apostołów, 12 znaków zodiaku i 12 godzin za zegarze. Liczba 13 to anomalia, a to, co nieznane i nieobecne zawsze budzi lęk i niepokój. Wiedza ta wynika także z życiowego doświadczenia i jest silnie zakorzeniona w chrześcijańskim systemie wartości.  Judasz to 13. apostoł, który zdradził Jezusa.  Niektórzy dopatrują „pechowej trzynastki” w wydarzeniach sprzed wieków. W piątek 13 października 1307 r. mistrz zakonu templariuszy Jacques de Molay rzucił klątwę na króla Francji Filipa IV oraz papieża Klemensa V. Obaj zmarli w ciągu następnego roku. Przekonanie, że piątek 13-go upowszechniło się dopiero w XX wieku, kiedy to nastąpił szybszy przepływ informacji oraz... ludzie zaczęli przywiązywać większą uwagę do kalendarza.

To ci się spodoba: 

Wierzysz w tego typu przesądy? A może stosujesz je w swoim życiu? Koniecznie daj nam znać w komentarzu na Facebooku.