Tiktokerka plus size odtwarza stylizacje z Pinteresta

Brooklyn Dallen dołączyła na Tik Toka w październiku 2019 roku. Na swoim profilu publikuje najczęściej filmy związane z tematyką modową. Jej ostatnia seria, w której odtwarza stylizacje z Pinteresta sprawiła, że o dziewczynie pisze teraz cały świat. Ludzie od dawna narzekali na nierealistyczne standardy piękna, jakie promuje portal społecznościowy. Internauci zarzucali Pinterestowi, że jest mało ciałopozytywny i wyklucza sporą część swoich użytkowników. Zauważyła to również Brooklyn, która postanowiła sprawdzić jak na jej ciele, które nie wpisuje się w obecny kanon piękna, będą wyglądać znane stylizacje z portalu. 

@brooklyndallen

I see sooo many thin ppl in this fit and wasn’t sure BUT I don’t hate it so?? ##SummerMashup ##WelcomeBack ##fashion ##pinterest ##plussize

♬ Freek-a-Leek - Petey Pablo

Jestem pewien, że nie byłam pierwszą osobą w rozmiarze plus, która to zrobiła, ale czułam, że z moim konkretnym typem ciała i rozmiarem, mogłabym pomóc wielu moim obserwatorom zrozumieć, że mogą nosić wszystko co chcą i świetnie wyglądać! Wybrałam stroje z Pinteresta specjalnie, ponieważ był to już trend i zauważyłam, że Pinterest to platforma, na której zazwyczaj można zobaczyć tylko jeden, typowy typ ciała, który jest reprezentowany w modzie – powiedziała tiktokerka w rozmowie z buzzfeed.com.

Brooklyn w swoich filmach przełamuje znane i naszym zdaniem przestarzałe zasady w modzie. Tiktokerka udowadnia, że kobiety plus size mogą nosić spodnie z niskim stanem, sukienki bodycon, duże wzory, wycięcia i mogą pokazywać swoje ciało.  

Moją inspiracją do stworzenia tych filmów, było czytanie komentarzy pod filmami o modzie. Kobiety pisały rzeczy typu: «Nie wyglądałabym w tym dobrze». Te komentarze naprawdę poruszały mnie psychicznie, więc postanowiłam wykorzystać je jako motywację do wypróbowania różnych strojów i udowodnienia tym kobietom w dużych rozmiarach — i sobie — że możemy dobrze wyglądać w tych samych strojach, które noszą szczuplejsze kobiety – wyznała Brooklyn w wywiadzie dla refinery29.com. 

@brooklyndallen

THIS ONE?! THIS FIT WOWOWOW ##GetYourJeansOn ##SummerMashup ##fashion ##plussize ##pinterest

♬ need to know x goosebumps longer version DJ Lilli - DJ Lilli

Co wiemy o Brooklyn Dallen?

Brooklyn Dallen to 23-letnia dziewczyna, która pracuje w handlu, a prywatnie interesuje się modą. Kobieta w 2019 roku założyła konto na Tik toku i dzisiaj śledzi ją ponad 80 tysięcy obserwatorów. Brooklyn na swoim profilu nie zajmuje się jedynie tematem modowym, ale również ciałopozytywnością. Tiktokerka chce udowodnić, że każdy może nosić to, na co ma ochotę. Niezależnie od tego, jak wygląda. Brooklyn zaznacza, że jej filmy nie mają na calu atakowania innych osób. 

Kiedy odnoszę się do płaskiego brzucha jako dodatku, w żaden sposób nie jestem złośliwa ani zgorzkniała! Jestem całkowicie w porządku ze szczupłymi kobietami używającymi tego, co mają, ale chcę tylko, aby ludzie zrozumieli, że ta zasada nie odnosi się do grubych kobiet. Nasz gruby brzuch jest systemowo uważany za niedoskonałość, podczas gdy płaski brzuch to coś, co społeczeństwo postrzegałoby jako upiększenie stroju – przyznała dziewczyna w rozmowie z buzzfeed.com.

Brooklyn mówi, że jej profil ma podnosić samoocenę i samoakceptacje innych. Swoimi filmami, w których odwzorowuje stylizacje z Pinteresta, pokazuje, że w modzie niestety dalej istnieją podwójne standardy. 

Mam nadzieję, że dzięki moim filmom ludzie zrozumieją, że wszystkie ciała powinny mieć dostęp do mody. Naprawdę chcę, aby kobiety w rozmiarze plus size zrozumiały, że możemy nosić co chcemy (…) – dodała.