Znana z TikToka 23-letnia Ewa Zawada ma aktualnie 4.5mln obserwatorów, a jej filmiki oglądane są średnio 400 tys. razy. W 2020 roku zyskała tytuł TikTokierki Roku. Młoda gwiazda wykorzystuje swoje zasięgi m.in. aby poruszać ważne tematy. Dziewczyna mówi o akceptacji swojego ciała, hejcie czy zdrowiu psychicznym. Teraz w rozmowie z Plejadą szczerze opowiada o swoim pierwszym razie.

"Przeżyłam swój pierwszy raz w wieku 15 lat"

Ewa Zawada otwarcie mówi o seksie. W wywiadzie powiedziała jak wyglądał jej pierwszy raz.

Byłam w trzeciej klasie gimnazjum. To był okres, w którym zaczęłyśmy z koleżankami rozmawiać o seksie. Miałam wrażenie, że zaczęłyśmy się ze sobą ścigać, która "posunęła się dalej", jakby to był jakiś konkurs, rywalizacja. Wtedy mój przyjaciel, który był rok starszy ode mnie wyznał mi, że on "już to robił".

"Wtedy wpadłam na "genialny pomysł", że przeżyję swój pierwszy raz właśnie z nim, bo ma doświadczenie. Umówiliśmy się u niego w domu. Stresowałam się. On zresztą też był poddenerwowany. Byłam blada i spocona z nerwów. Myślałam, że skoro już przyjechałam, to trzeba to zrobić i mieć to z głowy. Nie spodziewałam się takiego bólu. Był tak silny jakby ktoś mi włożył ostrze i zaczął mnie od środka ciąć. Myślałam, że tak powinno być. Krzyczałam z bólu. W pewnym momencie zrobiło mi się słabo i przerwałam stosunek. Wiedziałam, że coś jest nie tak, kiedy zaczęłam silnie krwawić."

"Płakałam i krzyczałam. Było mi wstyd"

Gwiazda podzieliła się również swoimi doświadczeniami ze szpitala, do którego trafiła po swoim nieudanym pierwszym razie. "Kiedy dotarłyśmy na oddział , zostałam poddana badaniu. Ginekolog powiedział, że on nie wie, co ma zrobić. Zawołał kolejnego lekarza. Wspólnie podjęli decyzję o operacji. Po zabiegu leżałam na sali z innymi kobietami. Płakałam i krzyczałam. Byłam zdezorientowana i było mi wstyd. Ścianki mojej pochwy zostały rozerwane. Lekarze zgłosił gwałt, mimo że wszystko odbywało się za moją zgodą. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Wiem jednak, że nie byłam na to gotowa. Niestety mimo, że o tym co się stało poinformowałam tylko kilka osób, szybko się rozeszło. Wszyscy w szkole wiedzieli".

Ewa Zawada w wywiadzie dla Plejady przyznała, że dzieli się swoimi intymnymi historiami z całym światem ku przestrodze. Liczy na to, że młodzi odbiorcy, którzy oglądają jej filmiki zastanowiły się czy warto myśleć "tak płytko i głupio jak ja myślałam wtedy".

Zawada przyznała, że tamta noc bardzo wpłynęła na jej relacje damsko-męskie. Przez 6 lat unikała mężczyzn, nie chciała się do nich zbliżać, ani z nimi rozmawiać. Nie miała kolegów. Reagowała gwałtownie kiedy ktoś próbował z nią flirtować. "Wpadałam w amok". Na jej niechęć do chłopców wpłynął również fakt, że była prześladowana w szkole. 

Koledzy ze szkoły rzucali różne obelgi pod moim adresem. Z perspektywy czasu wiem, że słysząc słowa "dz*wka rozerwana" łapałam je jak etykietę i przyklejałam do siebie. To na pewno też wpłynęło na to, że nie chciałam się spotykać z chłopakami. Myślałam, że nawet jak się z kimś zwiążę, to wciąż będę "dz*wką rozerwaną", że nie będę nic warta. Jak chodziłam do tablicy w czasie lekcji, ludzie krzyczeli za mną: "pokaż d*pę, pokaż jak ci rozerwali". Dziś boleśnie to wspominam. Wtedy to było dla mnie normalne i to jest najstraszniejsze.

"Chciałabym, żeby edukacja seksualna w Polsce była na najwyższym poziomie"

Gwiazda przyznała, że choć nie żałuje swojego czynu, brakowało jej świadomości seksualnej. Czuła, jak wiele dziewcząt w jej wieku, parcie na to, żeby jak najszybciej przestać być dziewicą. Dlatego właśnie Ewa Zawada otwarcie mówi "Chciałabym, żeby edukacja seksualna w Polsce była na najwyższym poziomie. Nie tylko uświadamiania, czym jest okres i współżycie. Brakuje rozmów o tym, czym powinniśmy się kierować, że w seksie nie chodzi o to, żeby być pierwszym, najlepszym, najszybszym, najdłużej wytrzymać, znać najwięcej pozycji. Nie o to chodzi".