The Vampire's Wife x H&M: co znajdziemy w kolekcji?

Kolekcja The Vampire's Wife x H&M to coś zupełnie wyjątkowego w historii nie tyle szwedzkiego giganta, ile komercyjnej mody. Ten mariaż zapowiada się niemal tak fascynująco jak pierwsza podróż po wyobraźni Brama Stokera. The Vampire's Wife wnosi bowiem do mody niepokojące wiktoriańskie piękno, tak inne od aktualnej mody i zupełnie obojętne na trendy, przez co tak intrygujące. Założycielką brytyjskiego brandu jest Susie Cave, żona Nicka Cave'a, która jest równie podekscytowana tą współpracą jak my:

"To dla mnie jak magia (...) Najbardziej ekscytująca jest dla mnie świadomość, że moje sukienki będą w zasięgu każdego".  

Co znajdziemy w kolekcji The Vampire's Wife x H&M? Na pewno są to charakterystyczne dla marki "Żony wampira" elementy jak powłóczyste suknie ze stójkami, koronki, duże falbaniaste kołnierzyki, atłasowe kokardy, przezroczystości i kolory niczym z gotyckich zamków: purpura, czerń, głęboka zieleń. Wszystko to, w czym widziałybyśmy oblubienicę Draculi. 

My pokochałyśmy kolekcję dla H&M za przełożenie "wampirycznej" estetyki niemal 1:1. A to wielka gratka dla fanek projektów The Vampire's Wife, której linie są niezwykle elitarne i trudno dostępne. Za ich misternością i unikatowością idzie również wysoka cena. Za oryginalne projekty z rockowym sznytem, których fankami są Kate Moss, Alexa Chung czy Laura Dern, Margot Robbie czy Miranda Kerr, trzeba słono zapłacić. Ale nie znamy marki, której tajemniczy romantyzm I nie byłby bardziej pociągający niż ten z metką Vampire's Wife. Tym bardziej cieszy fakt współpracy z sieciówką, dzięki czemu baśniowe looki są dostępne szerszemu gronu, bo ceny w tej kolekcji zaczynają się już od 39,99 zł! Co ciekawe, w kolekcji dla H&M znalazły się też akcesoria takie jak koronkowe rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne oraz biżuteria, którą zaprojektował sam Nick Cave.

Zobacz też:Nowa kolekcja H&M Studio 2020 z gwiazdami Instagrama. Te ubrania założysz do pracy i na imprezę!

The Wampire's Wife x H&M: kiedy premiera?

Muzami kolekcji zostały pisarka Samantha Snow, modelka Eva Apio i brytyjska poetka Greta Bellamacina, które zostały też twarzami kampanii H&M x Vampire's Wife. Kolekcja The Wampire's Wife x H&M będzie dostępna w wybranych sklepach i online na HM.com od 22 października 2020 roku. Zdjęcia kolekcji ubrań oraz akcesoriów zobaczysz w naszej GALERII

The Vampire's Wife: kim jest projektantka, Susie Cave?

Susie Cave zanim została projektantką, była wziętą modelką. Karierę w modelingu zaczęła w wieku 14 lat. Znudzona modą jak z taśmy produkcyjnej, postanowiła otworzyć własną markę i szyć ciuchy, o których sama marzy. Tak w 2014 roku powstało The Vampire's Wife, które pokochały szczególnie gwiazdy rocka albo raczej rockandrollowe gwiazdy za ich wiktoriański niepokojący klimat. Susie do swoich podstawowych inspiracji zalicza książki dla dzieci, rosyjski balet i dziką naturę. Ciekawostką jest fakt, że część rzeczy z regularnych kolekcji szytych jest w Polsce.  Brytyjka jest prywatnie muzą i żoną legendarnego muzyka, Nicka Cave'a, z którym ma dwóch synów. Po tragicznym wypadku jednego z nich (15-latek spadł z klifu po zażyciu LSD) Susie popadła w depresję. Zamknięcie marki, było naturalną konsekwencją tego rodzinnego dramatu, ale w czasie żałoby, to właśnie projektowanie dało jej siłę i cel, by żyć dalej. To w emocjach tkwi niezwykła unikatowa wartość The Vampire's Wife.