"Pralnia" z Meryl Streep, Garym Oldmanem i Antonio Banderasem

Zapowiada się kolejny filmowy hit Netflixa w gwiazdorskiej obsadzie. Chodzi o „Pralnia”, którego zwiastun właśnie trafił do sieci. W obsadzie filmu przewija się cała plejada gwiazd. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Meryl Streep, Gary’ego Oldmana i Antonio Banderasa. To jednak nie koniec świetnej obsady. W filmie pojawią się również m.in.: Alex Pettyfer, David Schwimmer, James Cromwell, czy Melissa Rauch. Patrząc po samej obsadzie możemy stwierdzić, że będzie to wielki hit. „Pralnia” został wyreżyserowany przez Stevena Soderbergha, a jego fabuła skupia się na aferze Panama Papers.

"Pralnia" opowie o aferze Panama Papers

 Film „Pralnia” opowie o dziennikarzach, którzy w 2016 roku ujawnili dokumenty wyciągające na jaw przekręty podatkowe, dokonywane przez znanych polityków, biznesmenów, urzędników i celebrytów. Unikali oni płacenia podatków, poprzez rejestrowanie firm w krajach, które określa się mianem „rajów podatkowych”. Ujawnione dowody wyciekły z kancelarii Mossack Fonesca z siedzibą w Panamie. Tak zwane „kwity z Panamy” opiewały na 11,5 mln dokumentów, przebijając tym znacznie wycieki z WikiLeaks z 2010 roku.

"Pralnia" w kinach i na Netflixie - mamy zwiastun

Dystrybutorem filmu został Netflix, dzięki czemu nie będziemy musieli długo czekać, aż obraz zostanie przeniesiony z ekranów kin na popularną platformę streamingową. Nie wiemy jednak, kiedy i czy w ogóle będziemy mogli obejrzeć produkcję w polskich kinach. We wtorek Netflix ogłosił, że film pojawi się w amerykańskich kinach już 27 września, a niecały miesiąc później, 18 października będzie już dostępny w serwisie. Nie wiemy jednak, czy w tym samym czasie pojawi się w Polsce. Musimy jeszcze chwilę poczekać, aż Netflix ogłosi swoje październikowe premiery i wtedy dowiemy się czegoś więcej. Na razie zapraszamy do obejrzenia świeżo wypuszczonego zwiastunu, na którym możemy przyjrzeć się Meryl Streep, Gary’emu Oldmanowi i Antonio Banderasowi.