W listopadzie 1969 roku w Baltimore zaginęła 26-letnia Cathy Cesnik - siostra zakonna i nauczycielka w miejscowej szkole średniej. Dwa miesiące później, na pobliskim polu, odnaleziono jej ciało. Nikt nigdy nie został oskarżony ani skazany za jej zamordowanie, chociaż przesłuchano wiele osób, a do sprawy wrócono jeszcze w 1990 roku, kiedy pewna kobieta oskarżyła księdza - bliskiego współpracownika siostry Cathy, o molestowanie seksualne. 

Mieszkańcy Baltimore, a także przyjaciele i rodzina Cesnik, nigdy jednak nie zapomnieli o tych wydarzeniach. Wokół tajemniczej śmierci siostry Cathy narosło wiele pytań: czy Cesnik zginęła, bo wiedziała zbyt dużo o korupcji w szkole, w której pracowała? Czy policja kryła morderców, aby chronić kościół katolicki? A może siostra Cathy padła po prostu ofiarą zwyrodnialca, który napadł ją na tle seksualnym?

Prawie 50 lat po tej zbrodni Netflix przygotował wciągający 7-częściowy dokument, którego twórcy starają się dociec prawdy. Emocjonujące rozmowy z mieszkańcami Baltimore, dziennikarzami, znajomymi i krewnymi siostry Cathy Cesnik - zdeterminowanymi, by wreszcie odkryć tajemnicę jej śmierci, autentyczne zdjęcia, próby rekonstrukcji wydarzeń - to siła tego serialu. Szykuje się niezła gratka dla fanów dobrych kryminałów! Premiera The Keepers 19 maja na Netflix.