"The Crown 3": nowa obsada serialu o rodzinie królewskiej

Po długich dyskusjach ostatecznie wymieniono całą obsadę poprzednich sezonów "The Crown", a Claire Foy ustąpiła oficjalnie miejsca Olivii Colman, która gra starszą już królową Elżbietę II. Rola księcia Filipa z kolei przypadła w udziale Tobiasowi Menzies. Największym zaskoczeniem jednak było obsadzenie w roli niepokornej księżniczki Małgorzaty Heleny Bonham Carter, której partneruje Ben Daniels jako miłość Małgorzaty, fotograf Antony Armstrong-Jones.

W trzeciej części serialu "The Crown" zobaczymy też premiera Wielkiej Brytanii Harolda Wilsona i "Żelazną Damę" Margaret Tatcher, którą ma zagrać genialna Gillian Anderson (aktualnie możemy ją oglądać w roli wyzwolonej seksuolożki w innej produkcji Netflix "Sex Education"). Co prawda ani Anderson ani Netflix nie potwierdzili jeszcze oficjalnie tej informacji, ale jak donosił "Variety" na początku tego roku, trwały zaawansowane rozmowy w temacie obsadzenia jej w "The Crown".

Olivia Colman, która ma z kolei zastąpić Claire Foy w zdecydowanie głównej roli serialu, ma pewne obawy. Przyznała w jednym z wywiadów, że będzie się inspirować występem Foy. "Uważam, że Claire jest absolutnie fenomenalna i może być niedościgniona. Jednak mam zamiar oglądać codziennie odcinek z nią w roli głównej i kopiować.", śmieje się Colman. W serialu nie pojawia się księżna Diana, mimo wzcześniejszych spekulacji.

"The Crown 3" fabuła serialu

Choć Netflix nie zdradza szczegółów fabuły, kilka detali wyciekło. Jednym z nich jest scena pogrzebu Winstona Churchilla oraz wizyta królowej Elżbiety II w walijskiej wiosce Aberfan po katastrofie, gdzie w wyniku ulewnych deszczy osunęła się część hałdy węglowej. Pojawiły się też kadry z uroczystości związanych z księciem Karolem. Sama Colman zdradziła z kolei, iż trzeci sezon przyniesie zacieśnienie relacji między Elżbietą a jej siostrą Małgorzatą, ustabilizowanie związku księcia Filipa z królową i udział Elżbiety II w Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu 1976 roku. 

Dla fanów zapowiada się nie lada gratka, choć musimy przyznać, że będziemy tęsknić za Claire Foy. Natomiast Oliva Colman zachwyciła nas w "Faworycie", za którą otrzymała nominację do Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej, więc apetyty na rolę Elżbiety II są duże.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Olivia Colman will play Queen Elizabeth II in #TheCrown Season 3.

A post shared by The Crown (@thecrownnetflix) on Sep 29, 2018 at 5:07am PDT