Niebieski eyeliner księżnej Diany 

​„Lubię być wolnym duchem. Nie każdemu się to podoba, ale taka właśnie jestem.” – powiedziała kiedyś Lady Di. Swoją buntowniczością zdobyła serca fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że jej znakiem rozpoznawczym był charakterystyczny niebieski eyeliner. Dlaczego księżna zdecydowała się właśnie na niego? Bo był jasny i wesoły, a co najważniejsze, mniej nudny niż klasyczna czarna kreska z lat 80. Nikt nie mógł przegapić tego elementu makijażu Lady Di, ponieważ idealnie podkreślał przepiękne, błękitne oczy księżnej.

W latach 80. niebieski eyeliner służył do podkreślania lub rozjaśniania naturalnie niebieskich oczu. (...) Rysowała kreskę blisko linii rzęs, uwydatniając tęczówkę i tworząc w ten sposób monochromatyczny tonalny efekt na oku. Nigdy nie sięgnęła do górnej powieki, co zmieniłoby całkowicie efekt końcowy. Myślę, że nosi to w ten sposób, że sprawi, że wiele osób będzie chcieć ją naśladować – wyjaśnia wizażysta i pierwszy w historii globalny dyrektor artystyczny Tatchy, Daniel Martin, który współpracował z Meghan Markle w dniu jej ślubu z księciem Harrym. 

„The Crown 4”: Makijaż księżnej Diany powraca

​Nie cichną głosy wokół wczorajszej premiery 4. sezonu hitowego serialu Netflixa „The Crown”, opowiadającego losy trzech niesamowitych kobiet: Diany Spencer, królowej Elżbiety II i Margaret Thatcher. Nie bez echa przeszła przepiękna kreacja Lady Di, jaką na ekranie zaprezentowała młoda aktorka Emma Corrin. Już teraz można zauważyć, że fani nie zapomnieli o ukochanej księżnej, a postać synowej królowej Elżbiety od nowa inspiruje ludzi na całym świecie. Jak twierdzą sprzedawcy kosmetyków Escentual.com, „The Crown” zachęcił kobiety do zmiany zwykłego makijażu oczu i spróbowania kultowego niebieskiego eyelinera Diany Spencer. Sprzedaż niebieskiej kredki przed startem nowego sezonu była prawie dwukrotnie większa niż normalnie! „Rośnie zainteresowanie jasnymi i jasnoniebieskimi kolorami makijażu”- zdradzają profesjonaliści. Najpopularniejszy odcień, Sumi Sky z Shiseido, został praktycznie wyprzedany!

Zobacz też: Niebieski makijaż oka to jesienny HIT na Instagramie. Odważysz się?

Diana Spencer i jej pasja do eksperymentowania z makijażem

​To prawda, że Lady Di miała wizażystkę przygotowującą ją na specjalne wystąpienia, ale sama także interesowała się makijażem. „Uwielbiała makijaż i kochała z nim eksperymentować” – mówi artystka Mary Greenwell, która współpracowała z księżną w latach 90:

Nie chodziło o to, żeby przejść od zielonego cienia do powiek do niebieskiego, ale po prostu eksperymentować ze sposobami, jak bardziej podkreślić jej oczy. Chodziło po prostu o to, aby sprawić, żeby cały czas wyglądała przepięknie.”- kontynuuje wizażystka. 

​Księżna Diana mimo upływu tylu lat od jej niespodziewanego odejścia, dalej jest jedną z najbardziej inspirujących kobiet świata, co bez wątpienia pokazuje powracający trend na niebieskie kredki i eyelinery, będące jej znakiem rozpoznawczym. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak także spróbować tego kosmetyku i choć przez chwilę poczuć się tak pięknie jak Lady Di, której losy i historię możemy teraz podziwiać w serialu „The Crown” na Netflixie.

 

 

Zobacz także: