The Alienist: nowy serial Netflixa

"The Alienist", to najnowszy serial Netflixa z gatunku thrillera psychologicznego, w którym główne role zagrają: Daniel Brühl, Dakota Fanning i Luke Evans. Pierwszy sezon serialu "The Alienist" będzie liczył 10 odcinków i już od 10 kwietnia fani Netflixa będą mogli oglądać go w serwisie.

Serial "The Alienist" osadzony jest w realiach tzw. pozłacanego wieku w Nowym Jorku i opowiada historię Laszlo Kreizlera (w tej roli Daniel Brühl), genialnego i maniakalnego "alienisty", praktyka nowej kontrowersyjnej metody leczenia chorób psychicznych. Alienista jako jedyny jest w stanie dopaść sprawcę makabrycznych morderstw młodych chłopców.

Serial Netflix "The Alienist" oparty jest na bestsellerze Caleba Carra, który za swoją powieść został uhonorowany Nagrodą Anthony'ego.

"The Alienist": obsada serialu

W serialu Netflix "The Alienist", Luke Evans wciela się w postać Johna Moore'a - ilustratora jednego z nowojorskich dzienników, Dakota Fanning gra rolę Sary Howard - ambitnej sekretarki, zdeterminowanej, aby zostać pierwszą w historii miasta kobietą - detektyw policji. W serialu "The Alienist" występują także Brian Geraghty ("The Hurt Locker. W pułapce wojny"), Douglas Smith ("Sama przeciw wszystkim"), Matthew Shear ("Mistress America"), Matt Lintz ("Piksele"), Robert Ray Wisdom ("Prawo ulicy") oraz Q'orianka Kilcher ("Podróż do Nowej Ziemi").

"The Alienist": o produkcji

Zdjęcia do serialu Netflix "The Alienist" zostały nakręcone w Budapeszcie. Reżyserem i producentem  wykonawczym jest nominowany do nagrody BAFTA Jakob Verbruggen ("Czarne lustro"), natomiast za produkcję odpowiadają: Eric Roth ("Forrest Gump"), nominowany do Oscara Hossein Amini ("Drive"),  E. Max Frye ("Foxcatcher"), Steve Golin i Rosalie Swedlin z Anonymous Content, Chris Symes oraz Cary Fukunaga ("Detektyw").

"The Alienist": oficjalny zwiastun serialu

Nowy wciągający serial Netflixa naprawdę trzyma w napięciu. Już nie możemy doczekać się pierwszego odcinak "The Alienist".