„Terracotta hair” – największy hit fryzjerów na całym świecie

Nowy rok zawsze niesie za sobą szeregi postanowień. Chcemy poczuć się świeżo, kobieco, delikatnie i totalnie wystrzałowo – najogólniej mówiąc, jak nowonarodzone. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie miesiące dały nam wszystkim nieźle w kość. Ale od czego zacząć zmiany? Co sprawi, że niczym najlepsze modelki, przejdziemy się ulicą w zwolnionym tempie, z wiatrem we włosach i tryskającą pewnością siebie? Oczywiście włosy! "Włosy są zwierciadłem duszy." – Tak to szło? Tak czy siak, styliści wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. „Terracotta hair” to największy hit sezonu! Na czym polega nowy zabieg fryzjerów?

Już dawno temu odeszliśmy od reguł określających to, jakie kolory pasują do danego typu urody. Zasady nie są dla nas. Najlepsi fryzjerzy na całym świecie opracowali takie połączenia kolorystyczne, które sprawdzą się doskonale dla każdej kobiety. W ich ramy idealnie wpasowuje się najnowszy trend – „terracotta hair” – ciepłe, brązowe włosy muśnięte promieniami słońca. Naturalność jest na czasie. Tego typu koloryzacja wygląda zjawiskowo, ale nie sztucznie. Włosy są delikatnie rozjaśnione, ale nie przejaskrawione – idealnie. Komu dedykowana jest nowa formuła koloryzacji?

Zobacz też: Modne kolory włosów 2021: O te odważne odcienie już proszą swoich fryzjerów najbardziej stylowe paryżanki!

„Terracotta hair” – kiedy zdecydować się na nowy typ koloryzacji?

Często, gdy nasze włosy są dosyć cienkie, decydujemy się na rozjaśnianie pojedynczych pasm farbą z utleniaczem. I choć pozornie rzeczywiście zabieg ten nadaje objętości, to często może znacząco osłabić łuski włosa –  pasma stają się suche i pozbawione blasku. Jak więc doprowadzić nasze fryzury do ładu bez przykrych konsekwencji? Koloryzacja typu „terracotta hair” zapewni naszym włosom efekt 3D nie narażając je na niepotrzebne zniszczenia. Fryzjerzy stosują przy tym kilka różnych odcieni brązu, które nakładają na włosy zwracając uwagę na indywidualność klientki. To znaczy – używają kolorów naprzemiennie tak, aby wydobyć z naszej skóry jak najwięcej naturalnego blasku. Dzięki temu zabiegowi nie tylko odświeżymy swój wygląd, ale przede wszystkim rozjaśnimy twarz. Brzmi naprawdę zachęcająco. Oczywiście tego typu zabieg możemy wykonać same w domu, ale jeśli nie mamy fryzjerskiej wprawy, lepiej jest zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Zobacz też: Fryzura bob: Komu pasuje i jak dobrać najmodniejsze cięcie sezonu do kształtu twarzy?

Nowy trend może być przełomem dla wielu kobiet. Zmiana koloru włosów, podobnie jak drastyczne cięcia mogą być  symbolem wielkich zmian w naszym życiu. I świetnie! Niech cały świat wie, że nadchodzi wielka rewolucja, a siła kobiecego charakteru tkwi w każdej z nas.

Zobacz też: "Curtain bang", czyli grzywka w stylu lat 70. Ta fryzura będzie królować w 2021 roku

Zobacz także: