Domowe przesądy najczęściej zwracają uwagę na przedmioty, które przynoszą nam pecha, takie jak niekorzystne meble czy negatywnie naładowane kwiaty. Według znawców ludowych wierzeń w kuchni i salonie należy szczególnie uważać na sztućce, ponieważ pewien znak zwiastuje niespodziewaną wizytę. Ma też inne, gorsze znaczenie. Sprawdź je, zanim być może przytrafił się tobie.

Jaki znak zwiastuje niespodziewaną wizytę?

W domowej kuchni uważamy na wiele rzeczy – by nie wykipiał garnek, nie przelała się woda czy nie spalił obiad. Powszechnie wiadomo, że istnieje przesąd związany z upuszczonym na podłogę nożem. Okazuje się, że nie tylko ten sztuciec ma swoje znaczenie. Przesąd głosi, że gdy łyżka spanie na podłogę, zwiastuje niespodziewaną wizytę. Upuszczenie małej łyżeczki oznacza nagłą wizytę dziecka lub młodej osoby. W niektórych rejonach oznacza to powiększenie rodziny. Gdy spadnie duża łyżka, najprawdopodobniej tym gościem będzie kobieta. Jeśli nie życzymy sobie takiej wizyty, należy bez słowa szybko zapukać 3 razy w stół. To jednak nie wszystkie związane z upuszczoną łyżką znaki.

Zobacz też:

Jakie jest inne, gorsze znaczenie tego znaku?

Domowe przesądy potrafią objaśnić każde, najmniejsze wydarzenie wśród mieszkańców. Ich symbolika czasem przynosi nam dobre wieści, a innym razem złe. Gdy łyżka spadnie na podłogę, w większości przesądów oznacza to niezapowiedzianą wizytę, najczęściej kobiety. To wydarzenie ma też inne, gorsze znaczenie w zależności od kilku szczegółów:

  • głośno upadająca łyżka zwiastuje kłótnie w domu, najczęściej między małżonkami,
  • duża łyżka do zupy spadająca na ziemię to znak, że odwiedzi cię ktoś bardzo głodny,
  • gdy łyżka spadnie na podłogę częścią do nabierania, zwiastuje to nieprzyjemną niespodziewaną wizytę,
  • kiedy łyżka spadnie końcówką na podłogę, oznacza to długą i nużącą wizytę,
  • upuszczona brudna łyżka wróży poważne kłopoty związane z nadchodzącą wizytą,
  • jeśli łyżka spadnie i się zniszczy, oznacza to złe wieści w rodzinie: biedę, chorobę lub nawet wypadek.

Czy zdarzyło cię, że upuszczona łyżka przepowiedziała jakieś zdarzenie? Teraz już wiesz, jak odczytywać ten kuchenny znak.

Sprawdź także:

 

Zobacz także: