Znak, który zapowiada wizytę gości

W dawnych czasach ludzie obserwowali otaczający ich świat i na tej podstawie wyciągali wnioski na temat otaczającej ich rzeczywistości. Zauważyli też połączenia między pewnymi znakami i wydarzeniami, a ich późniejszymi skutkami. Tak też jest tym przypadku. Zgodnie ze słowiańskimi wierzeniami upuszczony nóż zwiastuje przybycie niespodziewanych gości. Dlaczego właśnie nóż, a nie łyżka czy widelec? Wszystko przez to, że w nożu kryją się magiczne moce zaklęte w cennym metalu. Poza tym noży używano w obrzędach rytualnych, do prac w gospodarstwie, a także do walk i zabijania. Towarzyszyły one ludziom przy porodach oraz przy śmierci. A to wszystko sprawiało, że noże w naszej kulturze postrzegane są jako wyjątkowe i wróżebne. Jednak w tym przypadku wszystko ma swoje znaczenie i nic nie jest przypadkowe. Innych gości możemy się spodziewać, jeśli nóż upadnie kobiecie, a inne, jeśli mężczyźnie.

To ci się spodoba: 

A co jeśli upuści go kobieta?

Gdy kobieta przypadkowo upuści nóż, zwiastuje to przybycie gości, jednak wiąże się to również z niebezpieczeństwem. Znak ten przepowiada pojawienie się w domu mężczyzny o niecnych zamiarach, który chce nas wykorzystać. Może tak złożyć niemoralną propozycję, np. związaną z pieniędzmi. W każdym razie kobieta, która upuściła nóż, powinna być przygotowana na nieprzyjemną sytuację. Ekstremalna o wiele bardziej poważna w konsekwencjach wróżba dotyczy kobiet zamężnych, które przypadkiem upuściły 2 noże. Oznacza to, że będą miały drugiego męża.

Zobacz także: 

Wróżba dla mężczyzny

W sytuacji, gdy mężczyzna przypadkowo upuści nóż, wróżba jest zazwyczaj bardziej pomyślna. Jednak jej interpretacja także zależy od wielu czynników.

  • Jeśli nóż spadł trzonkiem na dół, spodziewaj się wizyty starego przyjaciela.
  • Jeśli nóż spadł bezszelestnie, spotkanie będzie miłe, spokojne i na długo zapadnie ci w pamięć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gość ma dla ciebie dobre wiadomości.
  • Jeśli nóż spadł, robiąc wielki hałas, czeka cię kłótnia z przyjacielem.
  • Jeśli nóż upadł na podłogę podczas krojenia chleba, czekają cię wielkie straty finansowe.

 

Wierzysz w tego typu przesądy? A może stosujesz je w swoim życiu? Koniecznie daj nam znać w komentarzu na Facebooku. 

Zobacz także: