Zjawiska na niebie od zawsze rozbudzały ludzką wyobraźnię. Gdy jedni starali się je wyjaśnić, inni widzieli w nich znaki od losu, bogów i natury. Przesądne osoby uważają, że pojawienie się w pogodzie czegoś niespodziewanego poprzedza ważne zmiany w ich życiu. Nie każdy jednak wie, że pewien znak na niebie wróży miłą niespodziankę. Pojawia się na kilka krótkich chwil i łatwo go przegapić. W słoneczne dni wypatruj chmur układających się w kształt iksa. Przyniesie ci to szczęście i przyjemne zaskoczenie.

Ten znak na niebie przynosi szczęście. Jak wygląda?

Natura i pogoda potrafi nas nieraz zaskoczyć. Dawniej zauważenie na niebie takich kształtów jak iks lub krzyż z chmur zdarzało się bardzo rzadko. Oglądający je wybrańcy traktowali je podobnie jak tęczę, czyli jako znak religijny i wiedzieli, że przynosi szczęście i błogosławieństwo. Dzisiaj krzyżujące się ślady na niebie możemy zobaczyć częściej za sprawą samolotów. Jest to wciąż dość unikalne zjawisko, które przepowiada miłą niespodziankę tym, którzy je dostrzegą. Warto więc spojrzeć od czasu do czasu w górę w słoneczny dzień, by znaleźć szczęśliwy iks.

Zobacz też:

Jak powstają iksy na niebie?

Wyjątkowe kształty chmur to fenomen znany obserwatorom nieba. Zdarza się, że przed nagłą zmianą frontu obłoki układają się w podłużne kształty, które krzyżują się za sprawą wiatru i różnicy ciśnień. W obecnych czasach najczęściej jednak iksy na niebie powstają przez przecinające się trasy samolotów. Wyglądają one równie fascynująco.

Jak tworzą się samolotowe ścieżki?

Naukowcy wyjaśniają, że są to smugi kondensacyjne, czyli chmury powstające w miejscu, przez które przeleciał samolot. Tworzą się z różnicy temperatur i ciśnienia. Mówiąc prościej, ciepło silników samolotu ogrzewa zimne powietrze na dużych wysokościach, przez co powstają obłoki pary, które rozpraszają się po kilku chwilach.

Chmury, dróżki i podobne zjawiska na niebie polecamy do obserwacji, czy to w poszukiwaniu szczęścia, czy dla czystej przyjemności z obserwowania piękna świata.

Sprawdź też:

Zobacz także: