Zaraz po przeprowadzce, a także później, warto zadbać o odpowiedni amulet na szczęście w domu. Stary zwyczaj każe wykorzystywać w tym celu jak najbardziej naturalne i sprawdzone składniki. Pewien ziołowy drobiazg ochroni dom przed złymi mocami. Ma też inne cenne zalety. Nie, nie jest to szałwia. Potrzebny składnik możesz znaleźć w swoim ogródku lub balkonowej hodowli. Sprawdź, o czym mowa.

Jaki ziołowy drobiazg ochroni dom przed złymi mocami?

Otaczanie się roślinami w domu oraz w jego pobliżu przynosi nie tylko korzyści wizualne. Wiele z nich ma dobroczynne właściwości wykraczające poza zwyczajową wiedzę. Od niepamiętnych czasów stosowano różne roślinne amulety na odstraszanie wszystkiego, co złe i pechowe. 

Jeden z najstarszych europejskich przesądów nakazuje, by używać nasion rośliny, która rośnie zazwyczaj w każdym ogródku. Jest skuteczne nawet na rabatach, zapewniającym warzywom dobrą energię i moc wzrostu. Nie trzeba szukać specjalistycznych ziół czy kwiatów. Mowa tu o koprze. Znana nam roślina kryje w sobie cenne właściwości ochrony domu i jego okolic. Co należy zrobić, by skorzystać z jej mocy? Nie wystarczy go tylko zasiać.

Zobacz też:

Jak ochronić dom? Użyj nasion kopru

Ludowe przesądy wskazują, by zbierać nasiona kopru, które działają na przestrzeń oczyszczająco i ochronnie. Jak "aktywować" moc tej rośliny? Ochronny amulet wykonasz w bardzo prosty sposób.

Nasiona kopru należy wysypać na kawałek materiału i związać, tworząc węzełek. Koniecznie użyj naturalnego sznurka zamiast gumki czy plastikowej wstążeczki. Taki ziołowy drobiazg trzeba powiesić nad drzwiami wejściowymi od środka. Według przesądów w ten sposób koper ochroni dom i zablokuje wejścia do niego zagrożeniom takim jak:

  • negatywnie nastawione osoby,
  • duchy i zjawy,
  • wszelkie złe moce,
  • koszmary i zmory,
  • troski i dolegliwości.

Niegdyś nasiona kopru należało wsypać także do dziurki od klucza oraz ułożyć na progu. Nowoczesne zamki jednak nie pasują do tego typu działań. Możesz jednak skorzystać z tej metody, jeśli masz budynki użytkowe z kluczem w starym typie. Pamiętaj jednak, żeby użyć symbolicznej ilości nasion kopru, by nie zablokować zamka. 

Zobacz także:

Nasionka kopru można trzymać również w domu, np. w kuchni, by dodawały domownikom energii, spokoju i cierpliwości. Świetnie sprawdzają się także w sypialni, a nawet w łazience.

Sprawdź także: