Czy wierzysz w znaczenie snów? Podobno niektóre z nich mogą podpowiadać przyszłość, a inne rozprawiać się z przeszłością. We śnie robimy czasem dość niezwykłe, a nawet niemożliwe rzeczy. Jak wpływają one na rzeczywistość? Pewien sen zwiastuje rozwiązanie problemu. Wróży, że pomoc nadejdzie z niespodziewanej strony. Przeczytaj, na jaki sen zwrócić uwagę. 

Jaki sen zwiastuje rozwiązanie problemu?

Specjaliści od odczytywania snów, a nawet psycholodzy wskazują, że marzenia senne mają znaczenie. Zdarzają się nawet częściowo prorocze sny, które spełniają się na jawie. Każdy sen może mieć wpływ na nasze życie, jeśli odpowiednio odczytamy jego symbolikę. Częstym motywem snów jest błądzenie bez celu i szukanie drogi wyjścia. Taki sen zazwyczaj odczytuje się jako myśli krążące wokół pewnych kłopotów i problemów. Tego typu koszmary wyjaśnia się nawet jako poczucie braku kontroli nad swoim własnym losem. Jest jednak pewien pozytywny aspekt takiego snu, ale po pewnym warunkiem. Sen o zgubieniu się i znalezieniu drogi zwiastuje rozwiązanie problemu. Odnalezienie wyjścia z labiryntu, więzienia, budynku czy strasznego lasu oznacza, że twoje kłopoty wkrótce się skończą. Gdy we śnie najpierw się gubisz, a potem z ulgą odnajdujesz drogę powrotną, w życiu symbolizuje to znalezienie rozwiązania problemów oraz że pomoc nadejdzie z niespodziewanej strony. Im dłużej zajmuje ci odszukanie wyjścia, tym bardziej zaskoczy się osoba, która ci pomoże. Istnieje też kilka mniej znanych interpretacji tego snu.

Zobacz też:

Sen o zgubieniu się – jakie jeszcze ma znaczenie?

Gdy we śnie czujesz się zagubiona, nie wiesz, gdzie jesteś i błądzisz, może to wywoływać wiele negatywnych uczuć, a ty budzisz się zaniepokojona i wystraszona. Jak już pisaliśmy, sen o zgubieniu się i znalezieniu drogi zwiastuje rozwiązanie problemu. Warunkiem, by pozytywnie odczytywać takie senne marzenia, jest dostrzeżenie i skorzystanie z wyjścia. Co jednak oznacza, sen o zgubieniu się powtarza? Poszukiwanie drogi ucieczki lub powrotu do domu może być przerażające. Specjaliści od znaczenia snów tak wyjaśniają ten sen:

  • Sen o zgubieniu się może odzwierciedlać w życiu negatywną decyzję, którą ostatnio się podjęło. W jej wyniku inne strefy życia mocno ucierpią.
  • Gdy we śnie uciekasz i błądzisz, symbolizuje to poczucie pułapki na co dzień. Podświadomie chcesz zmienić coś w życiu osobistym, zawodowym lub rodzinnym, a może nawet miejsce zamieszkania. Szukasz ucieczki.
  • Poczucie zagubienia we śnie tłumaczy się również jako obawa przed założeniem rodziny albo trudnościami związanymi ze strefą seksualności. Taka interpretacja pochodzi od słynnego psychoanalityka, Zygmunta Freuda.

Powracające sny o gubieniu się i szukaniu drogi ucieczki sygnalizują potrzebę zmian i tęsknotę za wolnością. Jeśli takie sny dotyczą właśnie ciebie, przemyśl, co powinnaś zmienić w swoim życiu.

Sprawdź także:

 

Zobacz także: