Lifting twarzy EasyLift – na czym polega ten zabieg?

EasyLift to bezoperacyjny lifting twarzy i szyi wykonywany przy pomocy stałych nici Spring Thread. Twórcą tego nowatorskiego zabiegu jest praktykujący w Lyonie dr. Denis Guillo. EasyLift pozwala na uzyskanie efektów podobnych do liftingu chirurgicznego, ale w odróżnieniu od tej metody jest znacznie mniej inwazyjny, nie wymaga poddania pacjenta narkozie i wiąże się z krótszym okresem rekonwalescencji. Oprócz tego, EasyLift nie rozciąga tkanek na boki, zapewniając bardzo naturalny i jednocześnie trwały efekt. Jak to działa?

- W Easylift nici są prowadzone nie tylko pod skórą twarzy, ale też całej głowy – aż do czubka, gdzie formuje się trzy ukryte pod skórą supełki. Ten skomplikowany system powoduje, że nitki są podtrzymywane i nie opadają po kilku latach, a efekt liftingu wydłuża się do ponad 10 lat – wyjaśnia dr Franciszek Strzałkowski, który jako jedyny w Polsce stosuje tę metodę.

Dla kogo jest lifting EasyLift?

Bezoperacyjny lifting twarzy najczęściej stosuje się w celu uniesienia policzków (problem ten zaczyna się pojawiać po 35-40. roku życia). U pacjentów po 50-60. roku życia zabieg wykonuje się też na okolicę żuchwy oraz szyję. Nićmi implantowanymi metodą EasyLift można unieść cztery obszary, które wraz z wiekiem opadają na skutek utraty jędrności i gęstości skóry oraz działania siły grawitacji. Opadające policzki (tzw. chomiki), szyja, okolica żuchwy, a także skronie i okolica oczu - to właśnie one decydują o tym, że nasza twarz wygląda staro.

- Bezoperacyjny lifting twarzy jest polecany pacjentom jako alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Dzięki specjalnym mikrowypustom nici mają zdolność podciągania nawet mocno opadającej u osób starszych. EasyLift jest natomiast praktycznie jedyną skuteczną metodą liftingu policzków nadmiernie rozciągniętych i przez to nieestetycznie „zwisających” wskutek nadmiernego stosowania wypełniaczy kwasu hialuronowego w tym miejscu - mówi dr Strzałkowski.

Młodsze pacjentki z objawami opadania tkanek (problem ten zaczyna się pojawiać po 35-40. roku życia) mogą spokojnie korzystać z mniej inwazyjnych zabiegów, takich jak laser frakcyjny CO2 czy biostymulanty tkankowe, których celem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym przebudowa skóry, co daje efekt zagęszczenia i ujędrnienia tkanek.

Lifting twarzy EasyLift efekty

Jak mówi dr Franciszek Strzałkowski, jedną z głównych zalet nici Spring Thread stosowanym w liftingu twarzy EasyLift jest ich sprężystość. Dzięki temu, nici „podążają” za mimiką twarzy, umożliwiając osiągnięcie bardzo naturalnego efektu. Pacjenci nie muszą się obawiać sztucznego unieruchomienia, czy zbyt mocnego naciągnięcia skóry.

-  Nici wprowadzane są pod skórę poprzez punktowe otwory za pomocą długiej i giętkiej igły, która zapewnia niezwykłą precyzję w implantacji. Co wyjątkowe dla tej metody, nici można napinać i poluzowywać w trakcie zabiegu, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt dla pacjenta. Poza tym nici podciągają tkanki ku górze, a nie na boki, jak w tradycyjnym chirurgicznym liftingu, dzięki czemu zapewniają naturalny efekt - wyjaśnia ekspert.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Lifting twarzy EasyLift nie tylko podciąga tkanki, ale też zapobiega ich opadaniu w przyszłości, dlatego wykonuje się go jednorazowo. W ciągu 10 lat od implementacji nitek należy natomiast wykonać trzykrotnie tzw. zabieg retencyjny. Jak mówi dr Franciszek Strzałkowski, jego celem jest pociągnięcie nitek i poprawienie ich napięcia. Pierwszy zabieg retencyjny powinien mieć miejsce po ok. 3-5 latach.

- Dzięki temu zapewniamy sobie trwały efekt uniesienia skóry, który utrzymuje się nawet do 10-12 lat. Po tym okresie pacjenci wyglądają tak, jak przed zabiegiem – czyli średnio o 10 lat młodziej niż ich rówieśnicy. Można też dołożyć klasyczną metodą kilka nowych nitek. Poza tym, efekt liftingu będzie trwalszy, jeśli zadbamy o kondycję skóry np. poprzez stosowanie lasera frakcyjnego czy innych metod pobudzających produkcję kolagenu i elastyny w skórze – dodaje.

Czy lifting EasyLift jest odczuwalny?

Nici Spring Thread stosowane do liftingu Easylift są wykonane z biozgodnych i bezpiecznych dla człowieka materiałów wykorzystywanych w implantologii od lat: medycznego poliestru i silikonu. Dzięki unikalnej cylindrycznej budowie mikrowypustów – pozwalających na uniesienie tkanek – nici nie podrażniają skóry i nie wywołują w niej stanów zapalnych, co bywa powikłaniem po implantacji nici z tradycyjnymi, ostrymi haczykami. Co istotne, same nici nie są wyczuwalne pod skórą, natomiast bezpośrednio po liftingu twarzy przez kilka dni możemy odczuwać tkliwość, może się też pojawić obrzęk.

- Zwykle największa bolesność pojawia się pierwszej nocy i w pierwszych godzinach po zabiegu. Aby złagodzić te objawy, pacjent może stosować leki przeciwbólowe. Ustępują zwykle po kilku dniach. W czasie tym można stosować kremy przyspieszające gojenie się skóry oraz ustępowanie obrzęków i ewentualnych siniaków. Ważne jest też, aby dbać o higienę skóry, żeby nie doszło do infekcji – mówi dr Franciszek Strzałkowski.

Czy po liftingu EasyLift można korzystać z innych zabiegów?

Zdaniem dr Strzałkowskiego nie tylko można - ale nawet trzeba. Dzięki temu utrzymamy efekt liftingu twarzy na dłużej. Obecność nici nie wyklucza wykonywania innych zabiegów, jednak przez pierwsze dwa miesiące należy unikać procedur mogących powodować ich uciskanie, takich jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy masaż twarzy. Należy też zachować ostrożność w zabiegach z wysoką energią (np. HIFU) – niektórzy lekarze wskazują bowiem, że skoncentrowane fale ultradźwiękowe mogą odbijać się od powierzchni nitek i zwiększać ryzyko przegrzania i uszkodzenia skóry.

--

Dr Franciszek Strzałkowski - lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog

Członek American Academy of Aesthetic Medicine oraz Niemieckiego Towarzystwa Terapeutów Toksyną Botulinową. Współpracuje z jednym z największych szpitali w Niemczech, w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie. Jedyny lekarz wykonujący zabiegi metodą EASYLIFT® w Polsce i w Niemczech. Jego Klinika otrzymała nagrodę specjalną w plebiscycie Gala Beauty Stars 2019.