Domowe rośliny, według przesądów, mogą mieć określony wpływ na domowników. Potęgują dobry lub zły nastrój, oddziaływają na energię w mieszkaniu i powodzenie w wielu dziedzinach. Pewien kwiat w domu przynosi smutek i łzy. Chociaż jest piękny, działa negatywnie na większość ludzi. Lepiej nie trzymać go blisko siebie. Sprawdź, o jaką roślinę chodzi.

Jaki kwiat w domu przynosi smutek i łzy?

Rośliny domowe w naszym otoczeniu mogą być częścią naszego życia i mieć na nie spory wpływ. Pisaliśmy ostatnio o kwiecie, który przyciąga pieniądze oraz o takim, który odpycha miłość. Warto więc świadomie wybierać zieleń w naszym mieszkaniu. Popularną ozdobą parapetów jest także roślina znana jako róża chińska oraz pod nazwami: hibiskus i ketmia. Ma ona piękne, kolorowe kwiaty o intensywnych barwach. Doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i na balkonach, nie cieszy się jednak dobrą sławą wśród znaczeń symbolicznych. Przesąd głosi, że hibiskus w domu przynosi smutek i łzy. Nie powinno się go trzymać blisko siebie, a najlepiej w ogóle nie hodować go w mieszkaniu. Hibiskus według wierzeń przyciąga same negatywne oddziaływania:

  • przynosi pecha,
  • ściąga dolegliwości i choroby,
  • jest trujący, zatruwa też energię,
  • powoduje smutek, łzy, apatię i bezsilność,
  • skraca i psuje związki, 
  • przyciąga kłótnie i nieszczęścia.

Róża chińska, mimo niewinnego wyglądu, nie jest zalecana do trzymania w salonie czy sypialni, ponieważ utrudnia odpoczynek. Hibiskus symbolicznie "zatruwa" życie współmieszkańcom. Może hipnotyzować w zamyśleniu, powodować przykre myśli i niepokój. Dlaczego istnieją przesądy o hibiskusie? Podobno winna jest temu pewna ciekawa historia.

Zobacz też:

Skąd wzięły się przesądy o hibiskusie?

Hibiskus, zwany też różą chińską, często gości w polskich domach. Mówi się jednak, że hibiskus przynosi w domu smutek. Czy tak piękny kwiat może mieć negatywny wpływ na nasze życie? Podobno takie przesądy powstały pod wpływem jednej historii z tym kwiatem, a jego zła sława to tylko dalsze jej powtarzanie. Wieść niesie, że hibiskus stał się ozdobą pewnego szpitala. Działał on hipnotyzująco na wszystkich, którzy go podziwiali. Chętnie zabierano szczepki rośliny i zrywano jej kwiaty. Przez takie działania hibiskus tracił swoją urodę i chorował. Nie pomagały zakazy i tabliczki. Pewna pomysłowa kobieta napisała więc informację, że hibiskus przynosi pecha, jest szkodliwy i ściąga choroby. Powiązanie ze szpitalem szybko odniosło skutek, a chorzy ludzie uwierzyli w negatywne działanie hibiskusa. Czy taka historia może być prawdziwa? Być może to tylko plotki. Warto jednak wiedzieć, że hibiskus jest uważany za szczęśliwy kwiat w Azji, czyli miejscu, z którego się wywodzi. Oznacza on tam radość i dobrą wróżbę. W Brazylii natomiast hibiskus jest powiązany z małżeńskim szczęściem i powiększaniem rodziny. Jak więc traktować różę chińską? Najlepiej sprawdzić jej działanie i wpływ samemu.

Sprawdź także:

 

Zobacz także: