Gdy chcemy obdarować kogoś bukietem, powinniśmy odpowiednio dobrać do tej osoby kwiaty, które się w nim znajdą. Mają one bowiem określoną symbolikę i mogą pokazać, jakie uczucia żywimy do tego człowieka. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi, ta osoba może błędnie odebrać nasze intencje. Jest to szczególnie istotne w relacjach damsko-męskich. Ostatnio pisałyśmy, że ten kwiat to symbol zazdrości. Teraz czas na roślinę, która ma jeszcze gorsze znaczenie. 

Ten kwiat oznacza zaprzepaszczone uczucia

Kobiety z reguły bardzo się cieszą, gdy dostają kwiaty od ukochanego. Problem pojawia się wtedy, gdy odczytujemy po nich jego intencje. O ile są to kwiaty, które symbolizują miłość i pożądanie, nie ma w tym niczego złego. Niestety często wybór mężczyzn jest naprawdę zły, bo nie są świadomi znaczenia roślin, jakie wybierają.

Okazuje się, że ten kwiat oznacza zaprzepaszczone uczucia. I niestety jest to dość popularny wybór w kwieciarniach. Jakich kwiatów nie dawać w prezencie ukochanej osobie? Przekonajcie się sami. 

Zobacz także: 

Żółta róża to zły znak

Żółta róża to zły wybór, gdy chcemy kogoś obdarować bukietem, i to z dwóch powodów. Przede wszystkim żółty kolor kwiatów jest pechowy. Wywołują kłótnie i prowadzą do ochłodzenia relacji, a nawet do zdrady. Jest jednak coś jeszcze gorszego.

Żółte róże w niepełnym rozkwicie to najgorszy kwiat, jaki możemy otrzymać od ukochanej osoby. Oznacza bowiem zaprzepaszczone uczucia. Jest odzwierciedleniem tego, że nasz partner już nas nie kocha i właśnie tak należy to interpretować. Jeżeli zatem otrzymacie taki kwiat od kogoś bliskiego, możecie być pewni, że nie odwzajemnia on waszych uczuć. 

Zobacz także: 

Zobacz także: