Ten kosmetyk to prawdziwy apteczny hit do oczyszczania twarzy

Trądzik, reakcje alergiczne, wypryski, a jednocześnie przesuszenie - z takimi problemami borykałam się przez wiele lat i bezskutecznie próbowałam rozwiązać je na wiele sposobów. Testowałam pielęgnację w kilku i kilkunastu krokach, sprawdzone bestsellery i „cudowne” maseczki domowej roboty, aż w końcu nie obyło się bez wizyt u dermatologów. Kilku. Każdy miał swój pomysł na moją cerę, jednak towarzyszył mu jeden, stały element - oczyszczanie za pomocą niczego innego jak niepozornej emulsji micelarnej Cetaphil. Ciężko uwierzyć, że produkt, który w składzie nie ma żadnych „fajerwerków” a jego opakowanie znacznie odbiega od instagramowych standardów, może być tak dobry, ale jak widać i tu sprawdza się stare, dobre „less is more”.

Cóż mogę powiedzieć, ta emulsja zawiera wszystko to, czego potrzeba aby dokładnie oczyścić skórę. Nie mniej, nie więcej - nie znajdziemy tu składników złuszczających czy rozświetlających, ale w tym właśnie tkwi sekret jej skuteczności. Oczyszcza, nie obdziera cery z warstwy hydrolipidowej, nie pachnie i nie powoduje reakcji alergicznych, nie wysusza i po prostu przygotowuje skórę na kolejne kroki pielęgnacji. Nie zawiera mydła i można stosować ją z wodą lub bez, lecz my polecamy ten pierwszy wariant. 

Zobacz też: Makijaż pod maseczkę, po którym nie będziesz mieć wyprysków - sprawdzone produkty i triki

Oczyszczanie skóry, która (być może) ma dość

Żel myjący, płyn micelarny, tonik, serum, maseczka, krem, rano peeling i nawilżająca esencja, a moja skóra wciąż swędzi, przetłuszcza się i pojawiają się na niej wypryski. Brzmi znajomo? Bardzo możliwe, że... przesadzasz z pielęgnacją. Często szkodę wyrządzasz jej już pierwszym krokiem, czyli oczyszczaniem. Wiele kosmetyków do oczyszczania zawiera na przykład alkohol, który owszem - dokładnie zmyje wszystkie zanieczyszczenia, ale nie rozróżnia tych dobrych i złych - pozbędzie się również płaszcza hydrolipidowego, działającej jak naturalna tarcza skóry, która nie dopuszcza do niej drobnoustrojów i nie pozwala na nadmierną ucieczkę wody. Jak bezpiecznie oczyszczać skórę? Dwuetapowo (z użyciem olejku) lub przy pomocy produktów o bardzo podstawowym składzie: