Kolor włosów - jaki jest najbardziej atrakcyjny?

Brunetki, blondynki... jaki kolor włosów najbardziej podoba się płci przeciwnej? Czy mężczyźni wolą kobiety z jasnymi czy ciemnymi włosami? To pytanie zadawał sobie już Karol Darwin w XIX wieku, ale dopiero teraz szczegółowe badania wykazały, że kolor włosów może mieć istotny wpływ na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez płeć przeciwną pod względem atrakcyjności, młodości i ogólnego stanu zdrowia.

Psycholodzy z Uniwersytetu w Augsburgu w Minnesocie przeprowadzili niedawno badania, aby określić, w jakim stopniu kolor włosów kobiet może wpływać na to, jak widzą je mężczyźni. Grupie 110 mężczyzn pokazano generowane komputerowo obrazy blondynek, brunetek i kobiet o czarnych włosach różnej długości. Analiza wykazała, że zdecydowana większość mężczyzn postrzega kobiety z jaśniejszymi włosami jako młodsze i bardziej atrakcyjne w porównaniu z kobietami o ciemnych włosach. Co więcej, kobiety o blond włosach były zwykle odbierane jako lepsze kandydatki na partnerkę a nawet matkę! Naukowcy podsumowali:

Wyniki badań sugerują, że mężczyźni są w stanie dokonywać złożonych ocen dotyczących kobiet i ich potencjału rodzicielskiego w oparciu o dostrzegalne cechy, takie jak kolor i długość włosów.

Nie ukrywamy, że bardzo podoba nam się taka konkluzja ;)

Zobacz najlepsze fryzury dla blondynek.