Idealny związek: jaka jest recepta na szczęście?

Zdaniem ekspertów, żeby relacje w związku były dobre, należy popracować nad udanym życiem seksualnym. Intymność to jeden z czynników utrzymania związku w dobrej formie, dlatego ekspert do spraw seksu i terapeuta relacji dr Laura Berman zaleca, żeby każda para zobowiązała się do tego, że przynajmniej raz w tygodniu umówi się na współżycie. Zdaniem dr Berman taki plan powinien być postanowieniem noworocznym każdej pary na rok 2018!

Co zrobić, żeby seks nie stał się obowiązkiem?

Co zrobić, żeby seks nie stał się obowiązkiem, który trzeba odhaczyć na cotygodniowej liście? Według Berman do tego pomysłu należy podejść w ten sposób, że jeśli w codziennej gonitwie przestaliśmy siebie zauważać, to tym bardziej warto znaleźć czas na bliskość i intymność między partnerami. Dotyczy to zwłaszcza związków z dłuższym stażem, w których relacje seksualne pogarszają się i nie są już tak intensywne, jak na początku związku.

Wydaje nam się, że powinno być tak, jak było na początku związku, kiedy cały czas byliśmy nawzajem dla siebie, ale tak się nie dzieje. Ale kiedy robisz to priorytetowo i inwestujesz w to, staje się czymś naprawdę wyjątkowym. - dodaje Berman

Jaka jest recepta na udany związek?

Czy planowanie seksu to jedyna recepta na udany związek? Na pewno nie. O związek trzeba dbać każdego dnia i tylko regularne współżycie raz na tydzień nie zagwarantuje nam prawidłowych relacji. Związek to miłość, przyjaźń, pożądanie, wzajemny szacunek, dbanie o siebie nawzajem. Jeśli będziemy na co dzień pielęgnować te wszystkie rzeczy, to wtedy mamy szansę na idealny związek.