Jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz kiedy wchodzisz do samochodu? Odkładasz torebkę na siedzenie i nie zdając sobie sprawy z zagrożenia uruchamiasz silnik i jedziesz przed siebie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już nigdy nie popełnisz tego błędu.

Eksperyment z damską torebką, który za chwilę poznasz, otworzy oczy wielu z nas. ŠKODA w ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA przygotowała projekt, który zwraca uwagę na konieczność zabezpieczania przedmiotów podczas jazdy. Czy wiesz, ile waży twoja torebka w momencie zderzenia samochodu z pozornie niewielką prędkością 50 km/h? 

Damska torebka, która standardowo waży kilkaset gram, w momencie zderzenia ma aż 16 kilogramów. Właśnie ta niepozornie mała torebka może uderzyć z taką mocą twoje dziecko, psa czy innego pasażera.

Aby zadbać o bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem ŠKODA wraz z projektantką modową Hollie Warsaw stworzyła niezwykłą torebkę. Podczas jej premiery uczestnicy mogli przekonać się, że nawet najbardziej niepozorne przedmioty zyskują podczas zderzenia ogromną wagę i mogą stanowić poważne zagrożenie.

Barbara Kurdej-Szatan, która wzięła udział w tym wydarzeniu, nie kryła zaskoczenia jakim zagrożeniem w aucie mogą być niezabezpieczone przedmioty.

Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą. Próbowałam podnieść tę torebkę, jest naprawdę ciężka i nie wyobrażam sobie co by się stało, gdyby uderzyła na przykład moją córkę - wyznała aktorka.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz także:

Torebka stworzona z myślą o bezpieczeństwie pasażerów we współpracy SKODA & Hollie Warsaw ma genialnie zaprojektowane rozwiązanie. Została bowiem wyposażona w specjalne zapięcia, które pozwalają w wygodny sposób przypiąć ją podczas podróży.

Na osłonce zapięcia znajduje się także QR kod przekierowujący na stronę, na której można znaleźć dodatkowe informacje o zabezpieczaniu rzeczy osobistych w samochodzie.

Fot. Materiały prasowe

Zapraszamy was do obejrzenia relacji video z eventu „Siła drobiazgów”, który w nieszablonowy sposób pozwala uświadomić sobie, jak ważne jest zabezpieczanie rzeczy osobistych w samochodzie, nawet przy pozornie niewielkiej prędkości.

W tym roku zintensyfikowaliśmy działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Hasłem „Siła Drobiazgów – Zabezpieczaj drobiazgi podczas podróży. Dla wspólnego bezpieczeństwa” przypominamy o tym, że wszyscy dzielimy drogę, a dbanie o pozornie niewiele znaczące kwestie może przyczynić się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa kierowców, ale również pasażerów czy pieszych. Bezpieczeństwo jest więc naszym wspólnym celem – mówi Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu ŠKODA Polska.