W Internecie i poza nim, w codziennym życiu pełno jest historii związanej z tym zjawiskiem. Czy zdarzyło się, że kiedykolwiek wystraszyła cię pękająca szklanka? Szkło czasem wybucha z głośnym hukiem, nawet gdy nie działa na niego wrzątek, zimno, nikt w nie nie stuka i nie działa na nie żadna inna widoczna siła. Ten 1 znak wskazuje, że ktoś źle ci życzy. Zazwyczaj przynosi nieuniknione nieszczęście, a pękające szkło jest ostrzeżeniem przed nim. Dowiedz się, jak odczytywać ten znak.

Co oznacza pękające szkło?

Kubek nagle rozpryskuje się na kawałki, szklanka sama pęka lub stojący kieliszek nagle się kruszy – wszystko to łączy samoistnie pękające szkło. Huk łamanego szkła jest dużo głośniejszy niż zwykły odgłos zbicia szklanki, dlatego doświadczające go osoby mówią o strachu i dezorientacji. To tajemnicze zjawisko pojawia się nagle, nie mając związku z naszym działaniem. Przesąd głosi, że gdy szkło samo pęka, ktoś źle ci życzy. Negatywna energia może być zawarta w obgadywaniu, złorzeczeniu, a nawet klątwie. Bywa, że zły urok jest rzucony nieświadomie, w słowach złości. Pękająca szklanka często pojawia się jako ostrzeżenie, po którym następuje nieszczęście, ciąg pechowych zdarzeń, a nawet śmierć kogoś z otoczenia. Po pewnym czasie otrzymujemy złe wieści lub sami jesteśmy świadkami przykrego zdarzenia.

Zobacz też:

Pękające szkło jako wiadomość z drugiej strony

Zdarza się również, że znak pękającego szkła odczytywany jest jako wiadomość z zaświatów. Wiele osób doświadczających tego zjawiska wiąże okoliczności z osobą, której nie ma już wśród nas. W ten sposób ktoś zmarły może dawać o sobie znać, ostrzegać lub prosić o wstawiennictwo. Szkło pęka, a nawet wybucha czasem samo, gdy dzieje się coś związanego z tą osobą. Według ludowych wierzeń błąkająca się dusza może nieumyślnie sprawiać, że szkło pęka samo. Pojawiające się w szkle rysy być może świadczą o pojawieniu się ponadnaturalnej energii w danym pomieszczeniu. Według innych przesądów zastawę mogą zbijać złośliwe duchy i chochliki, które próbują znaleźć pożywienie lub skorzystać z naszego picia i jedzenia. Jak więc interpretować samoistnie pękające szkło? Dobrze jest zachować ostrożność i otwarty umysł, by nie przegapić tego tajemniczego ostrzeżenia.

Sprawdź także: