Jak zachować piękno i młodość? Poza stosowaniem kosmetyków i zabiegów warto postawić na naturalne działanie elementów przyrody. Jeden z nich ma zaskakujące działanie. Ten 1 drobiazg przedłuża młodość. Noś go przy sobie, a zdobędziesz też szansę na długowieczność. Podobno posiada w sobie ogromną moc. Sprawdź, co to takiego.

Jaki drobiazg przedłuża młodość i daje szansę na długowieczność?

Już nasi przodkowie, Słowianie, szukali sposobów na wieczne piękno, młodość i witalność. Dzięki nim wiemy, że dąb posiada wiele magicznych właściwości. Wokół drzew zbierano się na modlitwy, obrzędy i rytuały. Dąb stanowił centrum wydarzeń, a legendy głosiły, że jego gałęzie wspierają niebo, a korzenie sięgają najgłębszych podziemi. Szczególnie poszukiwanym elementem dębu były jego owoce. Wierzono, że żołędzie przedłużają młodość. Mają też wpływ na urodę, witalność i długowieczność. Należy zawsze nosić przynajmniej jeden żołądź przy sobie, by zapewniał nieustanny przypływ dobrej energii. To jednak nie wszystkie właściwości magiczne owoców dębu. Żołędzie wpływają też w taki sposób:

  • chronią przed wszelkim złem ludzi oraz ich domy,
  • są symbolem męskości, mają wspierać potencję i płodność,
  • dodają siły, energii i urody,
  • wspierają mądrość i pamięć,
  • umacniają intuicję i duchowość.

Żołędzie kojarzą się na głównie z robieniem jesiennych ludzików, ale warto trzymać je w domu nie tylko na ozdobę. Niektórzy trzymają owoce dębu w sypialni i pod łóżkiem, by nocą działały odmładzająco. Noszone przy sobie żołędzie podobno spowalniają starzenie i zatrzymują młodość na dłużej. Niegdyś nakazywano nosić przy sobie tyle żołędzi, ile dziesiątek lat pragnie się przeżyć. Nie tylko żołędzie warto trzymać w domu, bowiem inne części dębu również mają swoje magiczne właściwości.

Zobacz też:

Magiczne właściwości dębu

Od wieków dąb uznawano za wyjątkowe drzewo. Było oznaką samego boga piorunów, Peruna. Dąb otaczano czcią i szacunkiem. Jego gałązki używano do tworzenia amuletów. Budowano z nich również krzyżyki, które miały chronić dom przed złem i piorunami. Na odrzwiach chat wieszano dębowe gałęzie, które odpychały pecha i złe uroki oraz czarownice. Gałązka pod poduszką miała przynosić parom płodność i wzmacniać ich namiętność w związku. Dąb zasadzony koło domu był wsparciem dla rodziny. Podobno palone dębowe liście miały oczyszczać dom i prowadzić do wizji przyszłości. Wszelkie części dębu wykorzystywano do poprawy zdrowia, samopoczucia, urody i siły. Do dziś korzysta się z jego naturalnych właściwości w kosmetykach, a nawet suplementach diety.

Sprawdź także:

 

Zobacz także: