Gdy nadchodzi piątek 13, wszyscy zaczynamy odczuwać niepokój. Jest to bowiem dzień kojarzący się z pechem, co ma swoje uzasadnienie już w czasach starożytnych. W Babilonii wierzono bowiem, że tuzin zwiastuje szczęście. Zawsze po 12 następuje natomiast 13, która miała przynosić pecha i tak zostało do dziś. Dlatego istnieją różne przesądy na piątek 13. Jeżeli nie chcesz ściągnąć na siebie nieszczęść, tego nie rób w piątek 13 pod żadnym pozorem. 

Piątek 13 - przesądy

Piątek 13 ma swoje podłoże w Biblii. To właśnie 13. rozdział Pisma Świętego mówi o Apokalipsie. Podczas ostatniej wieczerzy przy stole zasiadało 13 osób - 12 apostołów i Jezus. W piątek natomiast ukrzyżowano Chrystusa. Stąd przeświadczenie o pechowym piątku 13. 

Zobacz także: 

Nic więc dziwnego, że wokół tego dnia zebrało się wiele przesądów. Do rzeczy, które zdaniem niektórych przynoszą pecha, należą przede wszystkim: 

  • przecięcie drogi przez czarnego kota,
  • przechodzenie pod drabiną, 
  • wstanie lewą nogą, 
  • rozsypanie soli,
  • siadanie na rogu stołu,
  • zbite lustro, 
  • spotkanie zakonnicy poza klasztorem.

Okazuje się, że to nie wszystko. Istnieje jedna rzecz, której szczególnie nie powinniśmy robić w piątek 13. 

Tego nie rób w piątek 13 pod żadnym pozorem. Czarne koty i przechodzenie pod drabiną to pestka

Według portalu astromagia.pl najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić w piątek 13, jest... wróżenie. Okazuje się bowiem, że żadna wróżba, która zostanie wykonana tego dnia, nie może się sprawdzić. Dlatego też lepiej wtedy nie udawać się do wróżki. To jednak nie wszystko.

W piątek 13. nie powinniśmy też rozmawiać o wróżbach - przede wszystkim z ludźmi, którzy nie życzą nam dobrze. Tego dnia szczególnie jesteśmy bowiem narażeni na to, że wykorzystają nasze przepowiednie przeciwko nam.

Zobacz także:

A wy wierzycie w to, że piątek 13 przynosi pecha? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także: