Grudzień to radosny miesiąc, kiedy wszyscy myślimy o świętach i o czasie, który spędzimy w gronie najbliższych. Przytulna atmosfera sprawia, że nikt nie rozważa, co mogłoby pójść nie tak. Okazuje się jednak, że mimo wszystko istnieją rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy robić w grudniu, bo... mogą przynieść nam pecha. Oto najpopularniejsze grudniowe przesądy. Tych 5 rzeczy lepiej nie robić, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia. 

Grudniowe przesądy

Nowy miesiąc, to nowe przesądy. Każdy charakteryzuje się bowiem konkretnymi czynnościami, których lepiej nie robić w danym okresie, aby nie ściągnąć na siebie pecha. Niedawno pisaliśmy o tym, czego nie robić w listopadzie, żeby nie mieć pecha. Teraz przyszedł czas na grudzień. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że grudzień, choć jest miesiącem świątecznym i magicznym, też nastawia na nas sporo pułapek. W niektóre z nich naprawdę łatwo wpaść - np. podczas świątecznych zakupów. Jeśli wolisz tego uniknąć, tych 5 rzeczy nie rób w grudniu pod żadnym pozorem. 

W grudniu nie wolno brać kredytów i zaciągać długów

Sezon świąteczny wiąże się ze zwiększoną liczbą wydatków. Właśnie dlatego wielu ludzi decyduje się w tym czasie na różnego rodzaju pożyczki. Okazuje się jednak, że nie jest to najlepszy pomysł. Nadchodzi bowiem nowy rok, a jak wiedziały już nasze babcie - lepiej nie wchodzić w niego z długami. Dlatego zaciąganie pożyczek oraz branie kredytów w grudniu nie jest dobrym pomysłem i powinniśmy jak najbardziej się przed tym wzbraniać, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia i nie wpaść w jeszcze większe długi w nowym roku. 

W grudniu nie należy kłócić się z innymi

Czasami nie sposób nie wdać się w dyskusję, gdy nasze zdanie różni się znacząco od opinii innych. W grudniu jednak powinniśmy trzymać nerwy na wodzy i starać się zrobić wszystko, aby ochronić się od kłótni - zwłaszcza z najbliższymi. Wówczas bowiem trudno nam będzie wyprostować tę sytuację i w kolejnych miesiącach nadal będziemy skonfliktowani z tą osobą. W dodatku kłótnie w grudniu skutkują także tym, że jesteśmy poddenerwowani przez cały kolejny rok. Jak zatem widzicie, lepiej dmuchać na zimne i zagryźć zęby w sytuacjach, które mogą generować konflikty.

Zobacz także: 

Zobacz także:

W grudniu nie powinno się wybierać w daleką podróż

Grudzień i jego magiczna atmosfera sprzyjają ochotom na podróże. Odwiedzanie jarmarków świątecznych, korzystanie z uroków gór zimą oraz odkrywanie nowych, nieznanych miejsc w Polsce i na świecie są niezwykle kuszące w tym niezwykłym okresie. Lepiej jednak wstrzymać się z tym aż do stycznia. Okazuje się bowiem, że podróże w grudniu mogą sprawić, że w nowym roku nie będziemy mogli nigdzie wyjechać. A tego raczej nikt nie chce, więc warto się od nich powstrzymać - zwłaszcza jeśli chodzi o dalekie kierunki. Podróż do okolicznych miejscowości nie jest aż tak szkodliwa. 

W grudniu nie można być zazdrosnym

Zazdrość nie jest pozytywnym uczuciem i należy na nią uważać przez cały rok. W grudniu jednak może być dla nas wyjątkowo szkodliwa. Będąc zazdrosnym o kogoś w tym miesiącu, ryzykujemy tym, że jego problemy przejdą na nas. I choć nie jest łatwo powstrzymać się przed takim uczuciem, warto, abyśmy powalczyli ze swoją silną wolą. A motywacja jest wyjątkowa, ponieważ nikt z nas nie chce, aby dodatkowo spadły na nas problemy innych osób - wystarczą nam własne. 

Zobacz także: 

W grudniu nie należy robić kompulsywnych zakupów

Na koniec coś, przed czym najtrudniej będzie nam się ochronić. Świąteczne zakupy sprzyjają bowiem nabywaniu dodatkowych przedmiotów. Nie chodzi jednak o to, żeby całkowicie z tego zrezygnować. Należy mieć plan, w którym zapiszemy, co konkretnie chcemy kupić - np. robiąc prezenty świąteczne. Następnie wystarczy się go trzymać. Jeżeli zaczniemy kupować przypadkowe przedmioty, wówczas możemy mieć problemy finansowe w przyszłym roku. Lepiej zatem dmuchać na zimne.