Wino dobre, nie tylko w kieliszku 

Wino, czyli uwielbiany przez wielu trunek, jak się okazuje nie tylko potrafi nas świetnie zrelaksować, ale co więcej ma dobroczynne składniki, które pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry twarzy i ciała. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wino jako, że jest na bazie winogron w swoim składzie zawiera resweratrol, który działa antyoksydacyjnie i zwalcza wolne rodniki. Poza resweratrolem, w winie znajdziemy również polifenole, czyli związki chemiczne pochodzenia naturalnego, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające tzn. opóźniają proces starzenia się skóry. Zatem zastosowanie zabiegów zawierających resweratrol i polifenole nie tylko świetnie odprężają, ale również pozytywnie wpływają na naszą skórę i sprawiają, że wygląda ona młodziej. 

Zabiegi na twarz na bazie winogron

„Łaźnia Winna”

Zabieg ten jest świetnym wstępem do kolejnych winnych „rytuałów”. Zabieg polega na nałożeniu na ciało maski, przygotowanej według mierzęcińskiej receptury, gdyż w jej skład poza aromatycznym olejem i glinką wchodzą winogrona odmiany Regent i Rondo z Winnicy Pałac Mierzęcin. Wspaniała konsystencja i kolor przypomina owocowy jogurt a nakładanie jej na skórę jest bardzo łatwe i przyjemne. Cały seans odbywa się w nastrojowej grocie, przypominającej łaźnię parową. Podgrzewane, kamienne siedziska, kolory wypełniające grotę i stopniowo rosnąca temperatura wraz ze wzrostem wilgotności pozwalają w maksymalny sposób odżywić nasze ciało bogactwami zawartymi w owocach winorośli. Seans trwa 20 minut i jest rajem dla skóry oraz zmysłów, a spadający tropikalny deszcz na zakończenie jest niespodzianką zwieńczającą tę część rytuału.  

„Winobranie” i „Peeling winogronowy” 

Winobranie, czyli autorski masaż na bazie winogronowej kompozycji olejów. Wszystko to odbywa się w gabinecie masażu, którego nastrój nawiązuje do winogron i winnic, a główną rolę odgrywa tu przytłumione światło i muzyka, dzięki którym wprawiamy się w jeszcze lepszy nastrój i błogi relaks. Oprócz autorskiego masażu w skład tego zabiegu wchodzi również peeling pleców zmielonymi pestkami z pałacowych winogron, który jest kolejnym etapem rytuału. Kilkuminutowe złuszczanie, odświeża, pobudza krążenie i wzmacnia doznania. Przez kolejne długie minuty masowane są nogi, brzuch, ręce, dekolt a całość wieńczy głęboko odprężający balijski masaż głowy. Pozostajemy w tym błogim stanie i otoczeniu jeszcze przez chwilę, powoli wybudzając zmysły powracamy do rzeczywistości by rozpocząć kolejny etap doświadczania mierzęcińskich przyjemności. 

Zabiegi na twarz na bazie winogron: gdzie wykonać?

Chociaż zabiegi na twarz i kosmetyki na bazie winogron stają się coraz popularniejsze i chętnie wykorzystywane to niejedna z nas zastanawia się, gdzie oprócz zakupionych kosmetyków z resweratrolem i polifenolenami znajdzie miejsce, w którym można poddać się profesjonalnym zabiegom z wykorzystaniem winogorn. Świetnym przykładem jak się okazuje jest Pałac Mierzęcin Wellness and Wine Resort, który znajduje się w zachodniej Polsce, w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego. Miejsce, daleko od zgiełku i dużych miast, na uboczu, otoczone bujną przyrodą w swojej ofercie ma stadninę koni, restaurację Destylarnia polecaną przez  najlepsze przewodniki kulinarne, korty tenisowe, bowling a przede wszystkim unikatowe, winne SPA – Grape SPA, w którym wykonamy innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem winogron, sącząc przy tym kieliszek Rieslinga. Brzmi zachęcająco, prawda?