Zabiegi laserowe – idealne na jesień

Lasery wykorzystywane obecnie w dermatologii estetycznej dają nam wręcz nieograniczone możliwości walki z defektami skórnymi – usuwają przebarwienia, naczynia, redukują blizny i rozstępy, są jedną z metod regeneracji skóry. Ich działanie polega na emitowaniu wiązki światła o określonym natężeniu na konkretny obszar skóry twarzy lub ciała i stymulacji procesu naprawczego na poziomie komórkowym. Skóra po zabiegu laserem może być podrażniona lub obrzęknięta przez kilka dni, może również wystąpić łuszczenie się skóry. Jest to zależne od techniki i rodzaju wykonanego zabiegu. Ważne jest, aby po zabiegach laserowych unikać ekspozycji na promienie słoneczne i stosować codziennie kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Właśnie dlatego okres jesienny jest idealnym momentem na zmierzenie się z problemami swojej skóry i rozpoczęcie zabiegów laserowych. Laserowe zabiegi potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Laser na przebarwienia po lecie

Jeśli Twoja skóra jest podatna na wystąpienie przebarwień posłonecznych na twarzy, dekolcie, plecach czy dłoniach, wypróbuj laser tulowy LAVIEEN. Złożoność powstawania przebarwień sprawia, że do ich skutecznego niwelowania nie wystarczą zabiegi wyłącznie złuszczające. Najbardziej efektywne to te, które wpływają na reakcje zachodzące w głębszych warstwach skóry i odwracają zaburzone procesy chemiczne. Laser LAVIEEN odmładza i rozświetla skórę, poprawia jej teksturę, rozjaśniając przy okazji zmiany pigmentacyjne. To metoda skuteczna i szybka: już po jednym zabiegu zauważalny jest efekt przebudowy i rozjaśnienia skóry. Jak to możliwe?

Materiał powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej ESTELL

- Działanie Lasera tulowego LAVIEEN opiera się na połączeniu trzech technologii: ablacyjnej, nieablacyjnej i sub-ablacyjnej. To duża zaleta tego urządzenia, mamy bowiem możliwość jednoczesnego działania zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębokich warstwach w czasie jednej sesji.– wyjaśnia dr n. med. Anna Suwalska, dermatolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL. W zależności od oczekiwanego efektu, a więc i ustawień lasera, okres rekonwalescencji trwa od 1 do 3 dni, a ryzyko powikłań jest minimalne.

Laser na młodość i blizny

Zabieg laserem LAVIEEN upora się nie tylko z przebarwieniami posłonecznymi. LAVIEEN to także skuteczna metoda walki z bliznami po trądziku, rozszerzonymi porami czy drobnymi zmarszczkami. Jeśli szukasz sposobu na poprawę elastyczności swojej skóry, zabieg laserowy LAVIEEN również będzie dobrym rozwiązaniem. Proces całkowitej regeneracji skóry po zabiegu trwa do 8 tygodni, ale pierwsze efekty zauważalne są już kilka dni po zabiegu.

Pożegnaj rumień i rozszerzone naczynka

Na poszerzone naczynka i trwałe zaczerwienienia skóry skarży się wiele kobiet w różnym wieku. Jeśli Ciebie również natura obdarzyła cerą o szczególnych potrzebach, dowiedz się więcej o laserowych zabiegach dla skóry naczynkowej. Dzięki laseroterapii pożegnasz się z czerwonymi pajączkami, ale też zredukujesz problem rumienia, czyli zmian skórnych wywoływanych wskutek gwałtownego rozszerzenia naczyń krwionośnych, pojawiających się pod wpływem stresu, czynników zewnętrznych, estrogenów. Skutecznym sposobem leczenia rumienia jest zabieg laserem Alma DYE-VL. Polega on na naświetlaniu rumienia specjalnie dobraną głowicą NEODYMOWO-YAGOWĄ (Nd:YAG).

- Nie mamy wpływu na powstawanie rumienia, ponieważ okresowe rozszerzenia naczyń włosowatych powstają pod wpływem temperatury, ciśnienia czy silnych emocji i z czasem utrwalają się na skórze. – wyjaśnia dr Tatiana Livai. W leczeniu takich przypadków dobrze sprawdza się laser Alma DYE-VL, którego długość fali ma powinowactwo do hemoglobiny. Energia laserowa zmienia się w ciepło w erytrocytach, dochodzi do nagrzania ścianki naczyń, a następnym ich zamknięciem. Zalecana jest seria 2-3 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni, w zależności od stopnia nasilenia i trwałości zmian skórnych. dodaje dermatolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Materiał powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej ESTELL

Zobacz także:

Piękna skóra dzięki zabiegom laserowym

Można śmiało powiedzieć, że zabiegi laserowe są sprzymierzeńcem każdej kobiety, która chce poczuć się młodziej i piękniej. Jeśli masz wrażenie, że stan Twojej skóry po lecie pozostawia wiele do życzenia, rozważ zabieg regenerujący laserem frakcyjnym CO2. To metoda przynosząca długotrwały efekt nawet na kilka lat - poprawia kondycję skóry - ujędrnia, poprawia napięcie skóry, przez co daje efekt wygładzenia zmarszczek, a także blizn  zanikowych np. po przebytym trądziku. Laser frakcyjny CO2 można stosować na twarz, szyję, dekolt czy też dłonie. Jego działanie, w największym skrócie, polega na głębokiej stymulacji skóry do produkcji kolagenu .

- Laser frakcyjny CO2 tworzy tunelowe mikrouszkodzenia w skórze właściwej i naskórku. Światło lasera, poprzez efekt ablacyjny w komórkach skóry (podgrzanie wody w komórkach i jej odparowanie) stymuluje produkcje kolagenu, a także intensywne procesy regeneracyjne. W efekcie skóra zagęszcza się, ujędrnia  i odbudowuje, dając mocny efekt odmłodzenia. Dodatkowo poprzez tzw. resurfacing (usunięcie powierzchownej warstwy naskórka) uzyskujemy  ujednolicony koloryt oraz gładki wygląd skóry. Zabiegi można wykonywać w każdym wieku, liczba zabiegów oraz   ich parametry są dostosowywane  indywidualnie, w zależności od problemu i oczekiwań pacjenta - objaśnia dr Katarzyna Kochańska, dermatolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą specjalnej maści lub kremu. Po zabiegu występuje obrzęk skóry, który trwa ok. 2-3 dni, skóra przybiera ciemniejszy odcień, następnie zaczyna się złuszczać ( ok 10 dni). Do pielęgnacji zalecane są specjalne kremy regenerujące oraz bezwzględnie fotoprotekcja, czyli stosowanie filtrów (min. SPF50).

Zabiegi laserem: bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, już po jednej wizycie u lekarza medycyny estetycznej możesz uzyskać piękny, młody wygląd bez użycia skalpela. Jeśli chcesz go osiągnąć bez zbędnych komplikacji, przed umówieniem się na zabieg z wykorzystaniem lasera sprawdź miejsce, w którym zamierzasz go wykonać. Wybieraj sprawdzonych specjalistów, najlepiej lekarzy dermatologów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Specjalista dermatolog pomoże dobrać zabieg do Twoich potrzeb, uwzględni przy tym wszelkie przeciwwskazania i przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia. Jeśli zadbasz o swoje bezpieczeństwo, będziesz cieszyć się pięknym wyglądem dłużej, nie tylko do następnej jesieni.

--

Materiał powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej ESTELL.