Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Takie pytanie pod koniec ciąży, jak i na kolejnych etapach macierzyństwa, zadaje sobie praktycznie każda mama. Nie da się przecież ukryć, że wybór łóżeczek niemowlęcych i dziecięcych, kojców czy też innych mebli jest tak ogromny, że potrafi przytłoczyć nawet najbardziej zdecydowanego i pewnego swojego gustu rodzica.

Nieocenioną pomocą dla mam poszukujących pomysłów na ładny pokój dla dziecka w obecnych czasach stały się przede wszystkim media społecznościowe. Prawdziwą kopalnią inspiracji jest bez wątpienia Instagram, gdzie można znaleźć estetyczne zdjęcia dopieszczonych do ostatniego szczegółu pokoików i wyprawek w każdym najmodniejszym obecnie stylu. Sprawdź, jakie aranżacje królują teraz wśród Instamam!

Łóżeczko i przewijak dziecięce w stylu boho czy w stylu francuskim?

Bardzo modne w tym roku są aranżacje pokoików w stylu retro, boho czy rustykalnym. Przykładem modeli, które wpisują się w taki styl, jest seria Vintage polskiej marki atestowanych łóżeczek dziecięcych i mebli niemowlęcych Woodies. Na Instagramie można podejrzeć, że na model vintage zdecydowały się chociażby Anna Lewandowska, Aleksandra Żuraw czy szwagierka Kasi Tusk i współzałożycielka jej bloga, Zofia Cudnyautorka najpopularniejszego kulinarnego bloga w Polsce, Make Cooking Easier.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Kwi 24, 2020 o 12:01 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Woodies® Safe Dreams (@woodiessafedreams) Kwi 28, 2020 o 9:22 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zofia Cudny (@makecookingeasier_pl) Maj 7, 2020 o 11:13 PDT

Ten popularny model występuje również w tradycyjnej półmatowej bieli i stanowi idealne wykończenie oraz "focal point" dla popularyzowanej obecnie przez m.in. Małgorzatę Rozenek-Majdan aranżacji w stylu francuskim czy w bardziej nowoczesnym wydaniu w stylu nowojorskim.

Rodzice, którzy zaopatrzyli się już w łóżeczka popularnej na Instagramie marki, wiedzą, że głowa borsuczka Woodiego w logo firmy nie jest przypadkowa. Założyciel marki wraz ze swym ojcem zasadzili obok fabryki las i to właśnie tam wprowadziła się rodzina Woodiego, czyli rodzinka polskich borsuków. Obecnie trzyletni borsuk Woody doczekał się już rodzeństwa. W zeszłym roku do wesołej gromady dołączyły kolejne cztery maluchy. W lesie, by nie niepokoić jego mieszkańców, zamontowane zostały specjalne ukryte kamery, reagujące na ruch.

Uwaga - konkurs

Obecnie z okazji Dnia Dziecka uwielbiana przez Instamamy marka Woodies organizuje konkurs, w którym można zdobyć wymarzoną wyprawkę lub meble dla większych maluchów (3+). Zwycięzca będzie miał również okazję wskazać dom samotnej matki lub dom dziecka gdzie przekaże bon na zabawki. 

Warto dodać, że marka Woodies od początku swej działalności nie zapomina o wsparciu społeczności, jej łóżeczka trafiły do ośrodka preadopcyjnego w Otwocku czy do naszych polskich sześcioraczków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @szescioraczkipl Sie 7, 2019 o 12:17 PDT

Szukasz pomysłów i inspiracji na piękny i funkcjonalny pokój dla dziecka? Zobacz niezwykle estetyczne i modne aranżacje w wykonaniu Instamam już teraz w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Jak zorganizować imprezę w plenerze? 5 wskazówek na udany piknik