Pędzle do makijażu

Na pierwszy ogień idą pędzle i gąbeczki, bez których nie wyobrażamy sobie makijażu doskonałego. Z pewnością wiele z Was używało kiedyś palców do nakładania cieni czy podkładu, jednak różnica po nałożeniu kosmetyku w ten sposób (w porównaniu do pędzli) jest ogromna. Przykładowo podkład traci swoje właściwości kryjące, często nakładamy go nierównomiernie, a temperatura naszego ciała może sprawić, że jego konsystencja ulegnie zmianie. Na domiar złego istnieje ryzyko efektu maski, którego raczej staramy się unikać. Dlatego dobrze jest korzystać z akcesoriów takich jak gąbeczki czy pędzle do makijażu, które zapewniają wygodną i szybką aplikację oraz doskonały efekt. Jeśli interesujecie się makijażem lub po prostu lubicie się malować to z pewnością wiecie, że rodzajów pędzli jest mnóstwo, począwszy od tych do pudru, przez te do ust i konturowania, po te do cieni do powiek. Wszystkie mają na celu ułatwienie nam tego procesu. Pędzle do cieni mają cienkie i bardzo precyzyjne końcówki, podobnie jest w przypadku cienkich pędzelków do szminek, dzięki którym nie wyjedziemy poza obrys swoich ust. Zestawy takich pędzli polecamy pod choinkę – pięknie zapakowane z eleganckim etui z pewnością przydadzą się każdej fance make up’u.

Pędzle i szczoteczki do brwi

Kiedyś szczoteczki czy pędzle do brwi wydawały nam się zupełnie niepotrzebne, jednak teraz nie wyobrażamy sobie bez nich życia! Brwi mają ogromne znaczenie dla naszego wyglądu, dlatego warto szczególnie im się przyjrzeć. Rodzajów tego typu narzędzi jest mnóstwo, więc przed ich zakupem warto zastanowić się nad efektem, który chcemy uzyskać. Spiralna i pewnie najpopularniejsza szczoteczka ułatwi wymodelowanie i posłuży również do nałożenia cienia, pomady czy kredki do brwi – efekt przy jej użyciu będzie naturalny. Grzebyk do brwi pomoże uzyskać doskonałe łuki, a przy okazji będziemy mogły go wykorzystać przy makijażu rzęs. Natomiast jeśli zależy wam na multitaskingu, to szczoteczka i pędzelek do brwi 2w1 powinna spełnić swoją rolę. Dzięki takiemu narzędziu wykonacie doskonały makijaż jeszcze sprawniej.

Pęsety

To brzmi jak narzędzie dla wtajemniczonych, ale czy na pewno? Pęseta do brwi przyda się nie tylko w okolicach oczu, ale również wtedy, gdy irytują Cię, np. odrastające włoski przy ustach czy w okolicach bikini. Warto jednak wiedzieć na jaką się zdecydować, ponieważ jej trwałość zależy od materiału z jakiego została wykonana. Ta metalowa będzie znacznie bardziej trwała od plastikowej, jednak będzie również odrobinę cięższa. Pęsety różnią się także rodzajami końcówek – skośna służy do stylizacji brwi, spiczasta do okolic bikini oraz do przestrzeni między brwiami, a dzięki prostej wyrwiemy na raz kilka włosów, więc będzie idealna do okolicy nad górną wargą. 

Jak widzicie narzędzia do makijażu to nasz niezbędnik, bez którego nie wybieramy się w żadną podróż. Nie zajmują wiele miejsca, a dzięki nim czujemy się znacznie bardziej komfortowo i wiemy, że jesteśmy gotowe na każdą okazję!