Znaki zodiaku, które kochają łamigłówki

Byk

Byk zawsze lubi postawić na swoim i zazwyczaj jest samotnym graczem. Lubi dominować i kierować zespołem, więc świetnie odnajduje się w sytuacji, gdy musi zmierzyć się z przeciwnikiem jedne na jeden. Szachy, warcaby, a nawet pasjans rozgrzewa jego ducha walki. I prawie zawsze wygrywa.

Rak

Rak dobrze się czuje w samotności, a także uwielbia mierzyć się sam ze sobą. Dlatego największą przyjemność sprawia mu układanie puzzli, a im większe, tym lepsze. Uduchowiane Raki chętnie rozkładają pasjansa, a nawet profesjonalnie zajmują się tarotem.  Większość Raków nie pogardzi też grami  logicznymi na telefonie, w szczególności przed snem.

Koziorożec

Koziorożec ma analityczny umysł i uwielbia, jak wszystko do siebie pasuje. To typowy perfekcjonista, a do tego uparty. Uwielbia rozwiązywać sudoku i będzie tak długo kombinował, aż rozwiąże je do końca. Dzięki temu czuje się jak prawdziwy zwycięzca. Po ciężkim i stresującym dniu najlepiej odpocznie przy kubku gorącej herbaty i ulubionych łamigłówkach.

Wodnik

Wodnik ma duszę artysty i kreatora. Uwielbia realizować różne projekty i zmieniać świat. Co prawda czasem buja w chmurach, ale logiczne myślenie ma w genach. Dlatego Wodniki chętnie rozwiązują wszelkie łamigłówki oraz grają w gry logiczne. Ćwiczenie umysłu to dla nich wspaniała rozrywka.

To ci się z pewnością przyda: 

Dlaczego warto rozwiązywać krzyżówki i inne łamigłówki?

Co prawda Byk, Rak, Koziorożec i Wodnik to mistrzowie łamigłówek i nie mają sobie równych. Nie oznacza to jednak, że inne znaki zodiaku powinny rezygnować z tego typu rozrywki. Poza tym, że są świetną formą rozrywki, to:

  • ćwiczą pamięć,
  • rozwijają logiczne myślenie,
  • uczą nowych słów,
  • wspomagają kreatywność.

Jak widzisz, rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek, sudoku i innych zagadek myślowych bardzo korzystnie wpływa na pracę mózgu, a przy okazji na nasze samopoczucie. I to niezależnie od tego ile mamy lat!

Zobacz także:

To cię może zainspirować: 

Wierzysz w tego typu przesądy? A może stosujesz je w swoim życiu? Koniecznie daj mi znać w komentarzu na Facebooku.