Dobry doradca to skarb i materiał na przyjaciela na całe życie. Pewne osoby, choćby bardzo chciały, nie potrafią spełnić tych wymogów. Ich porady są często nietrafione, pomoc okazuje się niedźwiedzią przysługą, a ty, zamiast zyskać, tracisz. Gwiazdy sprawiają, że te 3 znaki zodiaku zwiodą cię na manowce. To, co mówią, musisz podzielić na dwa i mocno rozważyć. Sprawdź, o kogo chodzi.

Które znaki zodiaku zwiodą cię na manowce?

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że porada znajomego wpakowała cię w jeszcze większe kłopoty? Być może ktoś polecił ci świetne miejsce lub rzecz, a ty srogo się rozczarowałaś. Pewne osoby mają dobre chęci, jednak nie wynika z nich nic więcej. Źle doradzą, wyprowadzą w pole i wpakują w kłopoty. Niektóre znaki zodiaku nie są warte zaufania na dłuższą metę. Ich polecenia są jak trafienia kulą w płot, a wskazówki mijają się z celem. Los nie pomaga im być dobrymi doradcami. Te 3 znaki zodiaku zwiodą cię na manowce:

  • Panna
  • Waga
  • Koziorożec

Co to są manowce? To po prostu bezdroża i boczne, nieuczęszczane drogi, które mogą skrywać niebezpieczeństwo. Tak określano także ścieżki prowadzące donikąd. Słowo to łączy się znaczeniowo z wyrazem "mamić", czyli zwodzić i oszukiwać.

Zobacz też:

Jak zwodzą te 3 znaki zodiaku?

Panna potrafi wysłuchać i wesprzeć. Niejednokrotnie ludzie zwracają się do niej po pociechę i poradę. To jednak nie jest takie proste. Panna mierzy wszystkich swoją miarą. Oznacza to, że wymaga wiele od siebie i od innych. Jej pomysły mogą nie być dopasowane do ludzi mniej cierpliwych i skupionych niż ona. Każdy inaczej radzi sobie z rzeczywistością. Panna może niepotrzebnie zawyżać poprzeczkę albo proponować radykalne rozwiązania, które wpakują kogoś w niezłe tarapaty. Gdy skrytykujesz lub podasz jej rady w wątpliwość, może się obrazić i odprawić cię z kwitkiem.

Waga czasami potrafi się rozmarzyć i zatracić. Jej wskazówki w trudnych sprawach bywają zatem nierzeczywiste i trudne do spełnienia. W idealnym świecie pewnie tak załatwiłbyś sprawę, ale niestety codzienność jest mniej perfekcyjna. Waga poprowadzi cię na manowce i zostawi na lodzie. Jej mądrości musisz podzielić na dwa, a najlepiej na cztery, ponieważ znajdzie się tam wiele niedopowiedzeń. To osoba o złotym sercu, które jednak okazuje pomoc dość niejasno. Najwięcej uzyskasz, jeśli poprosisz tę osobę o coś bardzo konkretnego, na czym się dobrze zna.

Koziorożec jest dobrym pomocnikiem, ale krótkodystansowym. Doradzi krótko, konkretnie i ma nadzieję, że sam sobie poradzisz. Nie dla niego długie rozmowy, wyznania i rozważanie różnych scenariuszy. Po kwadransie takich rozmów Koziorożec ma ochotę uciekać, gdzie pieprz rośnie. To osoba praktyczna i stanowcza, która jest bardzo samodzielna. Ostatecznie Koziorożec pomoże każdemu, kto go o to poprosi, ale nie będzie tryskał optymizmem. Nie jest najlepszym doradcą, a wskazując kierunek, sam może się pogubić. Jeśli zbytnio przygnieciesz go problemami, może sam wpaść w chandrę.

Zobacz także:

Sprawdź także: