Asertywność to cecha, którą nabywany z urodzeniem i trudno się jej nauczyć. Oczywiście można próbować stać się bardziej asertywnym, ale niektórzy z góry mają blokadę przed mówieniem "nie". Odmawianie innym ludziom, zwłaszcza takim, którzy mają twardy charakter, nie należy bowiem do łatwych rzeczy. Przede wszystkim te 3 znaki zodiaku nie są asertywne i przez to często bywają wykorzystywane w życiu. 

Te 3 znaki zodiaku nie są asertywne. Dają się wszystkim wykorzystywać

Niektóre znaki zodiaku mają łagodny charakter i nie potrafią się postawić innym. Ludzie urodzeni pod tymi gwiazdami z reguły przez to wpadają w tarapaty i żałują niektórych podjętych decyzji, ale mimo wszystko nie potrafią nikomu odmówić pomocy. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że przede wszystkim 3 znaki zodiaku są wyjątkowo mało asertywne. Gdy zdarzy im się komuś sprzeciwić, wywołują niemałe zdziwienie. Z reguły jednak nie potrafią powiedzieć "nie" - nawet gdy wiedzą, że ktoś chce wyłącznie je wykorzystać. 

3 nieasertywne znaki zodiaku. Nie potrafią mówić "nie"

Te 3 znaki zodiaku są wyjątkowo nieasertywne: 

Bliźnięta z reguły robią tylko to, co ktoś im narzuca. Jeżeli nie muszą same podejmować decyzji, to rezygnują z tego przywileju i z reguły dostosowują się do otoczenia. Przez to często za bardzo duszą pewne rzeczy w sobie i mogą mieć problemy natury psychologicznej. Nie można wiecznie dawać decydować o sobie innym ludziom. Zwłaszcza gdy ich decyzje zaczynają nas męczyć.

Waga zawsze ma problem z podejmowaniem decyzji. Właśnie dlatego woli, gdy to ktoś decyduje za nią. Przez to jednak nie umie samodzielnie wyważyć, co jest dla niej najlepsze i przeciwstawić się wtedy, kiedy coś zaczyna jej przeszkadzać. Gdy ktoś narzuca jej swoje zdanie, automatycznie przytakuje, żeby tylko mieć święty spokój, ale często przynosi to efekty odwrotne do zamierzonych. 

Zobacz także:

Ryby lubią żyć w swoim świecie - zwłaszcza tym wyimaginowanym. Dlatego często uciekają od podejmowania decyzji. Wolą, gdy ktoś ogarnia ich życie za nie. Szczególnie przytłacza je trudna rzeczywistość i wtedy całkowicie potrafią się pogubić. Nie są w stanie odróżnić, czy ktoś chce dla nich dobrze, czy zamierza je wykorzystać. Dlatego rzadko odmawiają pomocy i często później tego żałują. 

Zobacz także: