Modne tatuaże na lato: talizmany

Tatuaże są z nami niemal od początku cywilizacji. Starożytne plemiona Ameryki Południowej czy Azji nadawały im funkcje religijne, wierząc, że mogą chronić posiadacza przed nieszczęściami czy gniewem bogów. Na Instagramie na sile zyskuje trend, który przywraca tatuażom dawne magiczne właściwości, jednocześnie podążając za współczesną, minimalistyczną estetyką. Mowa o kobiecych, delikatnych, niemal eterycznych tatuażach talizmanach

Tatuaże talizmany są najczęściej wykonywane ręcznie, czyli metodą handpoke. Oznacza to, że tatuażysta nie używa maszynki, a jedynie z tuszu i igły, za pomocą których bezpośrednio na skórze tworzy unikalny rysunek. Sam proces polega na wbijaniu igły w kolejne punkty na skórze. Wzór powstaje dopiero po połączeniu ze sobą wszystkich kropek. Metoda handpoke jest niezwykle czasochłonna, dlatego ręcznie wykonywane tatuaże są zazwyczaj małe i minimalistyczne. I w tym właśnie tkwi ich urok. 

W tym tatuażowym trendzie najważniejsza jest jednak nie estetyka, ale niepowtarzalność i symbolika tych małych dzieł. W USA popularni są nawet artyści, którzy z tatuowania uczynili uduchowiony rytuał. Sesja zaczyna się od wspólnej medytacji lub analizy energetycznej, podczas której określane są zaburzenia czakr i aury. Chociaż dla wielu z nas takie procedury mogą wydawać się lekką przesadą, sama idea traktowania tatuaży jako swego rodzaju amuletów, o unikalnym znaczeniu i wyglądzie, jest naszym zdaniem jak najbardziej trafiona. Zdecydowanie bardziej przekonują nas odręczne tatuaże amulety niż przenoszone na skórę gotowe szablony czy wyświechtane motywy. W naszej galerii znajdziecie piękne wzory tatuaży, które z pewnością mogą stanowić idealną inspirację. 

Zobacz też: Przekłuwanie uszu – wszystko, co powinnaś wiedzieć zanim wybierzesz metodę

Na co zwrócić uwagę wybierając studio tatuażu? 

Tatuaże są teraz tak popularne, że czasem robią na nas podobne wrażenie co kolczyki czy naszyjnik. Nie zapominajmy jednak, że w przeciwieństwie do biżuterii – tatuaże nie są zewnętrzną ozdobą, ale tuszem wprowadzonym bezpośrednio w nasze ciało. Tak samo jak podczas badań krwi, w studiu tatuażu można zarazić się bardzo poważnymi i najczęściej nieuleczalnymi chorobami. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze studia tatuażu, jest higiena. Wszystkie igły powinny być jednorazowe, a sprzęty i akcesoria czyste i przechowywane w sterylnych warunkach. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi, najlepiej zrezygnować. W końcu chodzi o nasze zdrowie.

Oczywiście niezwykle pomocnym źródłem informacji o studiach tatuażu jest internet. Koniecznie poszukajmy opinii na forach czy w social mediach. Na pewno nie warto wybierać miejsc, które oprócz tatuowania zajmują się także opalaniem natryskowym, paznokciami hybrydowymi, parzeniem kawy czy innymi pobocznymi profesjami. Studio tatuażu powinno być jak najbardziej profesjonalne, a pracujący w nim tatuażyści rozpoznawalni w środowisku. Oczywiście idzie za tym również wyższa cena, nikomu nie polecamy jednak szukać w tym wypadku oszczędności. 

Jak usunąć tatuaż?

Co zrobić, gdy nawet dobrze przemyślany tatuaż przestanie się nam podobać? W końcu każda z nas czasem zmienia zdanie. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, a konkretnie zabieg usuwania tatuaży laseroterapia. Wykonuje się ją przy pomocy lasera, który rozbija tusz na cząsteczki tak małe, że komórki organizmu same go wchłaniają. Mechanizm działania jest podobny jak przy depilacji laserowej i także wymaga kilkukrotnego powtórzenia. Wiele zależy od rozmiarów tatuażu oraz koloru pigmentów użytych do jego zrobienia. Jak można się domyślać, najłatwiej i najszybciej usuniemy jasne i niewielkie tatuaże.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuaży znajdziecie w artykule:  Laserowe usuwanie tatuażu – czy to rzeczywiście działa i czy jest bolesne?