Pierwotnie karty tarota służyły tylko do gry, dopiero później zaczęto ich używać do wróżenia i medytacji. Najstarsze talie pochodzą z XV wieku i były to prawdziwe dzieła sztuki, ręcznie wykonywane karty o bogatych ilustracjach.
Dwa wieki później zaczęto już dzielić karty do tarota na te do gry oraz te, służące do wróżenia.

TAROT - Czy talia 78 kart jest w stanie przepowiedzieć przyszłość?

Wiele osób twierdzi, że tarot to bzdura, jednak jest też spora grupa wierząca w tę teorię filozoficzno-symboliczną. Tak naprawdę przecież to nie karty, a dopiero ich interpretacja może nam coś przekazać o naszej przyszłości.
Współczesna talia tarota to 78 kart, które dzielą się na dwie grupy: Wielkie Arkana i Małe Arkana. Samo słowo arkana pochodzi z łaciny i oznacza wiedzę tajemną.
Wielkie Arkana to 22 karty, które stanowią szkielet całego tarota. Wielkie Arkana są zbiorem dwudziestu dwóch sytuacji, postaci i ról z którymi spotykamy się w życiu.
Na Małe Arkana składa się 56 kart i jest to talia, która dopełnia Wielkie Arkana, przedstawia ona sprawy mniej ważne i wydarzenia z życia codziennego. Kolory w małej arkanie symbolizują cztery różne światy oraz żywioły i są przedstawione czterema symbolami.
1. Denary – świat materialny, żywioł ziemi
2. Pałki (buławy) – świat energii, żywioł ognia
3. Kielichy – świat uczuć, żywioł wody
4. Miecze – świat myśli, żywioł powietrza

Postaw sobie tarotaTUTAJ

Samo stawianie tarota jest dość skomplikowane, jednak przy odrobinie cierpliwości do opanowania . Jeśli chcesz rozpocząć tę naukę zainwestuj najpierw w karty. Karty powinny „lubić się” z osobą stawiającą tarota, wybierz więc takie, które podobają ci się najbardziej i najwygodniej leżą w twoich dłoniach.

A tak wyglądają karty: